Соціальний захист дітей

Інформація про роботу служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради протягом 2021 року

Служба у справах дітей Новоград-Волинської міської ради (далі Служба) є структурним підрозділом міської ради.

Основним завданням служби є реалізація на території Новоград-Волинської міської територіальної громади державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, вчинення дітьми правопорушень.

На території Новоград-Волинської територіальної  громади  проживає 15005 дітей, віком від 0 до 18 років. З них 1208 дітей проживають у населених пунктах, які внаслідок децентралізації були приєднані до міської територіальної громади. З метою забезпечення якісного та своєчасного вирішення питань що стосуються  захисту прав неповнолітніх, рішенням міської ради від 04.03.2021 №101 в службу у справах дітей введено додаткову штатну одиницю головного спеціаліста. Наразі штатна чисельність працівників служби становить – 6 штатних одиниць.

Станом на 31.12.2021 в службі у справах дітей Новоград-Волинської міської ради на первинному обліку перебувало 113 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 110 дітей які перебувають у складних життєвих обставинах.

Під опікою громадян перебуває  86 дітей,

У прийомних сім’ях та ДБСТ 14 дітей,

У сім’ях родичів/знайомих – 5 дітей,

У державних закладах – 5 дітей, з них:

– 1 дитина в будинку-інтернаті для дітей з інвалідністю (має тяжкі ураження нервової системи та опорно-рухового апарату);

– 1 дитина у ПТНЗ;

– 2 дітей навчаються в спеціальній школі-інтернаті смт. Гришківці ;

– 1 дитина у спеціальному будинку  дитини для дітей – сиріт та дітей,  які залишилися без піклування батьків.

На місцевому обліку з усиновлення перебуває 19 дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:

– віком 3-5 років  – 2 дитина;

– 6-10 років – 6 дітей;

– 11-17 років – 11 дітей.

Протягом 2021 року 27 дітей набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

На обліку кандидатів в усиновлювачі в службі у справах дітей перебуває одна сімейна пара та дві одинокі особи. За звітний період кандидатами в усиновлювачі усиновлено 4 дитини.

На території Новоград-Волинської міської територіальної громади проживає 34 сім’ї, які усиновили 39 дітей. Також функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 4 особи з їх числа, та 2 дитячих будинки сімейного типу у які влаштовано 16 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2021 року спеціалістами служби у справах дітей здійснено прийом 130 громадян та надано консультацію  з питань, що стосуються, неналежного виконання батьками батьківських обов’язків,  призначення опіки над дітьми, встановлення днів та годин зустрічей одному із батьків, позбавлення батька,матері батьківських прав, щодо повернення дітей в сім’ю, щодо залучення дітей до навчання,  встановлення батьківства, проведення профілактично-роз’яснювальної роботи з батьками, тощо.

До  служби у справах дітей надійшло 29 звернень громадян  щодо захисту житлових та майнових прав дітей та прийнято 13 рішень на засіданні виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради з питань:

– щодо укладання договорів дарування житла на ім’я одного з батьків, в якому зареєстровані діти -6;

– щодо укладання договорів про поділ спадкового майна – 2;

– щодо укладання договору дарування житла, частки житла дитині, земельної ділянки -7;

– щодо укладання договорів купівлі-продажу житла, в якому частка належить дитині з одночасною купівлею житла, або рівноцінної частки житла дитині -7;

– щодо укладання договорів купівлі житла, або частки житла дитині – 5;

– щодо укладання договорів купівлі-продажу рухомого майна у якому право власності має малолітня дитина, за умови одночасного відкриття депозитного банківського рахунку на ім’я дитини, на який після продажу автомобіля внесено кошти – 1;

– 6 сімейним парам надано консультації щодо усиновлення, згідно чинного законодавства;

– взято участь у 12 засіданнях суду з питань усиновлення;

– підготовлено 6 висновків про можливість бути усиновлювачами та 12 висновків про  доцільність усиновлення малолітньої дитини;

– обстежено та складено звіти про умови проживання та стан здоров’я 9 усиновлених дітей, які проживають на території міської територіальної громади;

– на офіційному сайті міської ради та у мережі Фейсбук розміщено 10 матеріалів для популяризації сімейних форм виховання, зокрема і щодо усиновлення;

– проведено 29 засідань комісії з питань захисту прав дитини на яких вирішувались питання захисту прав та законних інтересів дітей.

Протягом року спеціалістами служби проводились обстеження умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків, усиновителів. Порушень прав дітей не виявлено. Опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, усиновителями створені належні умови для утримання, виховання та розвитку дітей.

За 2021 рік взято на первинний облік 39 дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування.

Здійснюється контроль за дітьми, які проживають в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, в 61 сім’ї виховується 110 дітей з них : 83 дитини виховуються в 42 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків,  16 дітей – зазнали насильства  та жорстокого поводження, 11 – дітей мають статус дітей які постраждали в наслідок воєнних дій та збройних конфліктів. З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, здійснюються заходи адміністративного впливу, акцентується увага щодо обов’язкового залучення дітей шкільного віку до навчання.

Проводиться профілактично-роз’яснювальна  робота щодо запобігання протиправних правопорушень серед неповнолітніх. Ініціюється питання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності.

Впродовж 2021 року  за неналежне виконання батьківських обов’язків працівниками Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області складено на батьків 99 протоколів.

Сформовано єдиний електронний банк даних вище згаданої категорії дітей. Службою у справах дітей подано до суду 10 позовних заяв з яких 4 позовні заяви задоволено, 6 перебувають на розгляді.

Судом позбавлено батьківських прав 7 батьків відносно 9 дітей, з них: 1 дитина  усиновлена, 3 ДБСТ, 1 дитина в сім’ї патронатного вихователя. 2 лікувальний заклад, 1 заклад МОН, 1 заклад МОЗ. Щодо дітей, які наразі перебувають у закладах проводиться робота щодо влаштування їх у сімейні форми виховання.

Впродовж 2021 року відповідно до «Програми реалізації заходів  на виконання «Конвенції про права дитини на 2017-2021 роки» було проведено заходи:

– привітання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, до Дня захисту дітей (охоплено понад 2 500 дітей);

– благодійну акцію для дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, до Дня знань (охоплено 69 дітей);

– зустріч з випускниками закладів загальної середньої освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з міською владою (4 дитини);

– проведено Місячник правових знань (охоплено 27 дітей);

– привітання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, з Новорічно-Різдвяними святами (охоплено 200 дітей), та ін.

На організацію та проведення заходів з бюджету територіальної громади було витрачено 150 тисяч  гривень.

В січні 2021 року дві соціальні квартири передано у користування  2 осіб з числа дітй-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  За рахунок субвенції з державного бюджету(грошова компенсація) у власність особи з числа дітей-сиріт була придбана 1 квартира, 5 осіб вищезгаданої категорії отримали грошову компенсацію та зможуть придбати житло до кінця 2022 року.

Протягом звітного періоду службою у справах дітей спільно з міським центром соціальних служб  була проведена інформаційна компанія щодо запровадження та організації функціонування послуги патронату над дитиною. Проведено співбесіди і консультації з чотирма особами, які виявили бажання стати патронатними вихователями. Документи 1 особи направлені до Житомирського обласного центру соціальних служб для проходження навчання, ще 2 особи збирають документи.

1 сімейна пара пройшла навчання в кандидати у батьки –вихователі дитячого будинку сімейного типу, що дає можливість розширити мережу сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Нонна ЛОЙКО, начальник служби у справах дітей

Інформація про діяльність служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради за 2019 рік

Інформація про діяльність

служби у справах дітей управління у справах сімї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради за 2019 рік

 

ВСТУП

 Основним завданням служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради є реалізація на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, вчинення дітьми правопорушень.

Станом на 31.12.2019 на первинному обліку служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради перебувало 87 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: під опікою громадян 72 дитини, у прийомних сім’ях та ДБСТ 8 дітей, в державних закладах – 6 дітей; в сімейних формах перебувало 93 %, за аналогічний період минулого року відсоток влаштувань становив – 90%.

На місцевому обліку з усиновлення перебувало 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:

– віком 1-2 роки – 0 дітей;

– віком 3-5 років – 2 дітей;

– віком 6-10 років – 4 дітей;

– віком 11-17 років – 10 дітей.

В державних закладах виховувались 6 дітей, з них:

– 3 дітей – в будинках-інтернатах для дітей з інвалідністю (мають тяжкі ураження нервової системи та опорно-рухового апарату);

– 1 дитина – в ПТНЗ;

– 2 дітей – в  Бердичівській ЗОШ-інтернат (вік 14-16 років).

На території Новоград-Волинської міської ОТГ функціонувало 5 прийомних сімей, в яких виховувалось 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Однією із пріоритетних форм влаштування дітей є усиновлення.

В громаді проживало 27 сімей, які усиновили 30 дітей.

Протягом року спеціалістами служби проведено обстеження умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховувались в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків, усиновителів. Порушень прав дітей не виявлено. Опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, усиновителями створені належні умови для утримання, виховання та розвитку дітей.

Здійснюється контроль за дітьми, які проживають в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. На обліку в службі перебувало 82 дитини, які виховувались в 45 сім’ях. З них 12 дітей, які зазнали насильства в сім’ї, 70 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків. З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, здійснюються заходи адміністративного впливу, акцентується увага щодо обов’язкового залучення дітей шкільного віку до навчання. Впродовж року за неналежне виконання батьківських обов’язків працівниками Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області складено 67 протоколів.

Сформовано єдиний електронний банк даних вище згаданої категорії дітей. Впродовж звітного періоду за ініціативи служби у справах дітей УССМФКС Новоград-Волинським міськрайонним судом позбавлено батьківських прав 4 батьків відносно 3 дітей, з них: 2 дітей влаштовано під опіку, 1 дитину усиновлено.

Протягом 2019 року 3 дітей вчинили кримінальне правопорушення. З неповнолітніми проводились профілактично-роз’яснювальні бесіди, до батьків, або осіб, що їх замінюють, вжито заходи адміністративного впливу (ст. 184 КУпАП).

З метою попередження рецидивної злочинності, службою у  справах дітей спільно з суб’єктами соціального супроводу проводиться відповідна профілактично-вихована робота з неповнолітніми, що перебувають на обліку у Новоград-Волинському відділі поліції Головного управління національної поліції в Житомирській, та дітьми, схильними до правопорушень.

Щоквартально служба у справах дітей спільно з Новоград-Волинським відділом поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області, Новоград-Волинським міськрайонним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції проводить взаємозвірку щодо дітей, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, та перебувають на обліку в КВІ та ВПГУНП.

З метою попередження негативних проявів у підлітковому середовищі та виявлення незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, наркотичних речовин і тютюнових виробів та дітей, які залишилися без догляду батьків, бродяжать, жебракують, а також попередження травмування та загибелі дітей працівники служби у справах дітей УССМФКС спільно з інспекторами ювенальної превенції ДОП протягом 2019 року провели 115 профілактичних рейдів ,,Діти в сім’ях“, ,,Діти вулиці“, ,,Вокзал“ та рейди в нічний час. Дітей, які жебракують, та безпритульних дітей в громаді немає.

За результатами рейдів працівниками Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області складено на неповнолітніх  3 протоколи за ст. 175-1 паління у громадських місцях. З неповнолітніми та їхніми батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди. Всіх дорослих осіб, які вчинили вище зазначені правопорушення, притягнено до адміністративної відповідальності (за ст. 156 КУпАП).

Кріт того, з метою запобігання вищезазначеним негативним проявам у дитячому середовищі службою у справах дітей спільно з ВКМСД Новоград-Волинського ВП ГУНП, управлінням освіти і науки, МЦСССДМ, управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту проводились профілактичні заходи: бесіди, лекції, відеолекторії, індивідуальні бесіди, виховні години в закладах загальної середньої освіти громади.

Протягом 2019 року з метою перевірки дотримання законодавства щодо неповнолітніх, вивчення стану право виховної роботи з дітьми в закладах загальної середньої освіти було здійснено перевірку ліцею №1, ліцею №11, ЗЗСО №6, ЗЗСО №7 та ЗОШ-інтернат.

Стан бездоглядності, а також злочинності та правопорушень серед неповнолітніх щоквартально аналізувався на засіданнях колегії служби у справах дітей. Питання щодо вирішення спорів батьків щодо участі у вихованні дитини, щодо захисту житлових та майнових прав дітей, щодо виїзду дитини за кордон та ін. розглядались на засіданні комісії з питань захисту прав дитини (було проведено 20 засідань).

З метою послідовного реформування діючої системи забезпечення прав дітей, в тому числі, забезпечення права на їх сімейне виховання, рішенням Новоград-Волинської міської ради від 31.10.2019 №812 було затверджено Перспективний план розвитку послуг щодо забезпечення законних прав та інтересів дітей в Новоград-Волинській міській ОТГ на 2019-2026 роки.

Впродовж 2019 року відповідно до «Програми реалізації заходів  на виконання «Конвенції про права дитини на 2017-2021 роки» було проведено заходи:

  • заходи до Дня захисту дітей (охоплено понад 2 000 дітей);
  • благодійну акцію для сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, до Дня знань (охоплено 50 дітей);
  • зустріч з випускниками загальноосвітніх шкіл з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • проведено Місячник правових знань (охоплено 66 дітей);
  • організовано екскурсію-ознайомлення в установу виконання покарань (охоплено 15 дітей);
  • проведено Новорічно-Різдвяні святкування для дітей (охоплено 150 дітей), та ін..

На організацію та проведення заходів з міського бюджету було витрачено 65 500 грн.

 

Начальник служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді,

фізичної культури та спорту міської ради Нонна Лойко

Інформація про роботу служби у справах дітей УССМФКС міської ради за 2018 рік

Основним завданням служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради є реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері охорони дитинства.

На кінець 2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебувало 91 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 74 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Із 91 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано:

72 дитини – під опіку громадян;

10 дітей – в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї (відсоток влаштувань в сімейні форми становить 90% від загальної кількості);

9 дітей – в державні заклади.

Впродовж 2018 року на первинний облік поставлено 1 дитина-сирота та 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, всі діти влаштовані в сім’ї громадян.

Сьогодні в місті діють 5 прийомних сімей, в яких виховується 7 дітей та 1 особа із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 14.02.18 №613 вперше в місті створено та відкрито дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Одним із пріоритетів роботи служби у справах дітей є реалізація права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні, активізації національного усиновлення.

З кожним роком в місті Новограді-Волинському збільшується кількість сімей, які усиновили дітей. На території міста проживає 27 сімей, які усиновили 32 дитини. Протягом 2018 року в місті однією особою усиновлено 3 дітей та 1 особу поставлено на облік кандидатів в усиновлювачі. Службою у справах дітей підготовлено 8 висновків щодо доцільності усиновлення дітей громадянами України та на території міста, усиновлено 12 дітей. Крім того, підготовлено 4 висновки про доцільність одностороннього усиновлення дітей.

Працівниками служби у справах дітей здійснюється контроль за станом виховання, утримання та розвитку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Обстежуються матеріально-побутові умови проживання кожної дитини вищезазначеної категорії, проводиться профілактично-роз’яснювальна робота з батьками, усиновлювачами, опікунами/піклувальниками та прийомними батьками.

Так протягом 2018 року було обстежено:

–          60 сімей опікунів/піклувальників, в яких виховуються 80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

–          5 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу.

З метою попередження негативних проявів у підлітковому середовищі та виявлення незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, наркотичних речовин та тютюнових виробів, виявлення дітей, які залишилися без догляду батьків, бродяжать та жебракують, активізовано роботу щодо проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці, вокзал». Протягом 2018 року працівниками служби у справах дітей спільно з Новоград-Волинським відділом поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області та міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 276 таких рейдів з яких 6 нічних рейдів.

Протягом 2018 року 44 батьків притягнено до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП, підготовлено та подано до Новоград-Волинського міськрайонного суду 4 позовні заяви про позбавлення батьків батьківських прав.

У місті успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Так, протягом 2018 року службою у справах дітей підготовлено пакет документів та ініційовано постановку на квартирний облік 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 3 осіб з їх числа – на соціальний квартирний облік.

За виділені кошти з державного бюджету було придбано дві квартири та передано у користування двом особам з числа дітей-сиріт.

З метою сприяння забезпечення реалізації права дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток служба у справах дітей організовує роботу колегії

(проведено одне засідання) та комісії з питань захисту прав дитини (16 засідань).

Протягом 12 місяців 2018 року підготовлено та розглянуто на засіданнях виконавчого комітету міської ради:

–          12 рішень щодо захисту житлових та майнових прав дітей, в яких порушено 41 питання;

–          12 рішень про захист прав та законних інтересів дітей, порушено 21 питання.

Протягом 2018 року в рамках Програми реалізації заходів на виконання «Конвенції ООН про права дитини» на 2017-2021 роки організовано та проведено такі заходи:

– святкування Дня захисту дітей;

– зустріч випускників загальноосвітніх шкіл з керівництвом міста, області;

– благодійна акція для сімей, що опинились в складних життєвих обставинах;

– проведення Місячника правових знань;

– проведення акції 16 днів проти насильства;

– Новорічні та різдвяні свята для дітей пільгових категорій та ін.

(з міського бюджету витрачено 69 000 грн., в рамках заходів охоплено понад 1 000 дітей).

На базі служби у справах дітей введено в експлуатацію Всеукраїнську Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти», де ведеться робота щодо формування електронного банку даних вищезазначених категорій дітей, основною метою якої є запобігання порушення конфіденційності, цілісності, доступності системи та інформації, яка в ній обробляється.

Начальник служби у справах дітей                                     Н.О. Лойко

Інформація про роботу служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради станом на 01.11. 2017 року

Діяльність служби у справах дітей протягом 2017 року спрямована на реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері  охорони  дитинства.

Відповідно до завдань, визначених на 2017 рік, служба у справах дітей Новоград-Волинської міської ради працювала над:

– збільшенням питомої ваги дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання;

– здійсненням контролю за станом утримання та виховання дітей, які проживають в сім’ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, та в сім’ях, де батьки не виконують належним чином батьківських обов’язків;

– виконанням міської цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2017 роки. Станом на 01.11.2017 року на первинному обліку служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради перебуває 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшилась на 3.

Із 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою громадян виховується 70 дітей, 8 дітей – в прийомних сім’ях та в ДБСТ, що становить 78,8 % від загальної кількості дітей, які перебувають на обліку. Для порівняння, відсоток влаштувань до сімейних форм виховання у 2016 році становив 81,3%.Тобто, питома вага дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах, у 2017 році зменшилась.

Аналізуючи стан влаштування дітей до державних інтернатних закладів, слід зазначити, що спостерігається тенденція до зменшення кількості дітей в таких закладах. Так, якщо станом на 31.12.2016 року в державних закладах виховувалось 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, то на кінець 2017 року ця цифра зменшилась до 13.

Протягом 2017 року службою у справах дітей на первинний облік поставлено 14 дітей (4 дітей-сиріт та 10 дітей, позбавлених батьківського піклування), з них: під опіку/піклування влаштовано 9 дітей, до державних закладів – 5). Тобто із 14 дітей, взятих на первинний облік до сімейних форм виховання влаштовано – 64,3 %.

Найкраща форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – усиновлення. На даний час на території міста проживають 23 сім’ї, які усиновили 27 дітей. Впродовж 2017 року службою у справах дітей підготовлено 3 висновки про доцільність усиновлення дітей. Всі заяви громадян про усиновлення задоволено в судовому порядку.

В місті функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 8 дітей та 3 особи із числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні сім’ї перебувають під супроводом всіх суб’єктів соціального супроводу. На обліку потенційних прийомних батьків перебуває одна подружня пара, яка бажає взяти на виховання та спільне проживання у свою сім’ю двох дітей віком до 8 років. Проводиться робота щодо підбору дітей для кандидатів в прийомні батьки.

Також на обліку служби у справах дітей перебуває 3 сімейні пари та 1 одинока особа як кандидати в усиновлювачі.

Крім того, до кінця 2017 року заплановано створення дитячого будинку сімейного типу, кошти для придбання якого виділено за рахунок субвенції з державного бюджету. У даному будинку заплановано влаштувати до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у державних закладах.

Вживаються заходи щодо захисту житлових та майнових прав неповнолітніх, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж року службою у справах дітей розглянуто 25 заяв батьків щодо захисту житлових і майнових прав дітей. Виконавчим комітетом міської ради надано 23 дозволи на укладання правочинів із майном/житлом дітей.

З метою захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16 – річного віку, службою у справах дітей передається пакет документів на дітей вище зазначеної категорії для взяття їх на квартирний облік для позачергового забезпечення житлом. У 2017 році на квартирний облік при виконавчому комітеті міської ради для позачергового забезпечення житлом поставлено 3-х дітей. Ще на двох дітей подано документи до житлової комісії при виконавчому комітеті міської ради.

Станом на 01.11.2017 на квартирному обліку при виконавчому комітеті Новоград-Волинської міської ради перебуває 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 32 особи із їх числа віком від 18 до 23- х років. Всі вищезазначені особи потребують забезпечення їх житлом.

На виконання регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, та Міської цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради  придбано однокімнатну впорядковану квартиру з метою забезпечення права користування даним житлом особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Вказану квартиру буде передано до житлового фонду соціального призначення, рішенням виконавчого комітету міської ради квартирі буде надано статус соціального житла, та передано у користування особі із числа дітей, позбавлених батьківського піклування, на підставі договору найму соціального житла. До кінця 2017 року заплановано придбання ще однієї квартири для особи з числа дітей-сиріт.

На обліку в службі перебуває 71 дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах, в тому числі 7 дітей зазнали жорстокого поводження в сім’ї та 2 дітей, які систематично залишають місця постійного проживання. З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, вживаються заходи адміністративного впливу, акцентується увага на обов’язковому залученні дітей шкільного віку до навчання.

З метою систематичного контролю за вихованням та утриманням дітей в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах, протягом року проводились обстеження їх житлово-побутових умов. Так, в 2017 році спеціалістами служби у справах дітей спільно з працівниками Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і педіатрами комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського» проведено 125 обстежень умов проживання сімей, в яких виховуються діти вищезазначеної категорії.

За результатами обстежень умов проживання дітей до Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Житомирській області службою у справах дітей підготовлено та направлено матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності 62 батьків за ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків.

З метою запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню дітьми протиправних дій, впродовж року службою у справах дітей міської ради організовувались та проводились профілактичні вечірні рейди ,,Діти вулиці“, ,,Вокзал“, ,,Захист суспільної моралі“. Протягом 2017 року проведено 52 таких рейдів, під час яких виявлено 40 дітей. З неповнолітніми та їхніми батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди, батьків притягнуто за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності. за ст. 184 КУпАП.

До Новоград-Волинського міськрайонного суду направлено 8 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав. Задоволено 4 позови.

Протягом 2017 року проведено 19 засідань комісії з питань захисту прав дитини, та 3 засідання колегії служби у справах дітей.

Начальник служби у справах дітей                                                  Т.М. Бучинська

Інформація про роботу служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради за 2016 рік

Діяльність служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради, як і держави в цілому, спрямована на реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та  безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері охорони дитинства.

Станом на 31.12.2016 року на обліку служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради перебуває 96 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і 71 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Одним із пріоритетів роботи служби у справах дітей є реалізація права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні, активізації національного усиновлення.

Із 96 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою громадян виховується 69 дітей, 6 дітей – в прийомних сім’ях, що становить 78% від загальної кількості дітей, які перебувають на обліку. Для порівняння відсоток влаштування до сімейних форм виховання у 2014 році становив 80,34%, у 2015 році – 81,3%.

Аналізуючи стан влаштування дітей до державних інтернатних закладів, слід зазначити, що спостерігаються  позитивні тенденції щодо зменшення  кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в державних дитячих закладах.  Так, якщо станом на 31.12.2014 – 22 дитини, станом на 31.12.2015 – 20 дітей, а станом на 31.12.2016 – 18 дітей.

Протягом 2016 року службою у справах дітей на первинний облік поставлено 10 дітей, які залишились без батьківського піклування (2 дітей-сиріт та 8 дітей, позбавлених батьківського піклування), з яких: під опіку, піклування влаштовано 7 дітей, до закладів системи МОЗ – 3 дітей.

З кожним роком в місті Новограді-Волинському збільшується кількість сімей, які усиновили дітей. На території міста проживає  23 сім’ї, які усиновили 27 дітей.

В місті функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей та 1 особа із числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні сім’ї перебувають під супроводом усіх суб’єктів соціального супроводу. На обліку потенційних прийомних батьків перебуває одна подружня пара.

Працівниками служби у справах дітей здійснюється контроль за станом виховання, утримання та розвитку дітей-сиріт,  дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Обстежуються матеріально-побутові умови проживання кожної дитини вищезазначеної категорії, проводиться профілактично-роз’яснювальна робота з батьками, усиновлювачами, опікунами/піклувальниками та прийомними батьками.

На базі служби у справах дітей введено в експлуатацію Всеукраїнську Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти», де ведеться робота щодо формування електронного банку даних вищезазначених категорій дітей, основною метою якої є запобігання порушення конфіденційності, цілісності, доступності системи та інформації, яка в ній обробляється.

У місті успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На виконання регіональної (комплексної) цільової Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки  та  Міської цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки,  виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради придбано 2 квартири для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З цією метою виділено з міського бюджету 600 тисяч гривень і 300 тисяч гривень з субвенційних коштів. Рішенням виконавчого комітету вищезазначеним квартирам надано статус соціального житла (житловий фонд соціального призначення) та передано у користування особам.

На обліку в службі перебуває 71дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах, 18 дітей поставлені на облік протягом 2016 року. З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, вживаються заходи адміністративного впливу, акцентується увага на обов’язковому залученні дітей шкільного віку до навчання.

З метою попередження негативних проявів у підлітковому середовищі та виявлення незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, наркотичних речовин та тютюнових виробів; дітей, які залишилися без догляду батьків, бродяжать та жебракують,  активізовано роботу щодо проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал». Протягом 2016 року працівниками служби у справах дітей спільно Новоград-Волинським відділом поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області проведено 25 нічних  рейдів, під час яких виявлено 42 дітей. 72 батьків виявлених дітей притягнено до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків – ст. 184 КУпАП. Крім цього, під час вказаних рейдів виявлено 2 факти порушення правил торгівлі алкогольними напоями й тютюновими виробами та 3 факти втягнення дорослими особами дітей в пияцтво. Всіх дорослих осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, притягнено до відповідальності.

До Новоград-Волинського міськрайонного суду направлено 3 позовних заяви про позбавлення батьків батьківських прав, задоволено всі.

З метою сприяння забезпечення реалізації права дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток служба у справах дітей організовує роботу колегії служби у справах дітей та комісії з питань захисту прав дитини. Протягом 2016 року організовано та проведено 3 засідання колегії та 19 засідань комісії.

Начальник служби у справах дітей                                                       Т.М. Бучинська

Інформація про роботу служби у справах дітей Новоград - Волинської міської ради у 2015 році

Діяльність служби у справах дітей протягом 2015 року спрямована на реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері        охорони      дитинства.

Відповідно до завдань, визначених на 2015 рік, служба у справах дітей Новоград-Волинської міської ради працювала над:

– збільшенням питомої ваги дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання;

– здійсненням контролю за станом утримання та виховання дітей, які проживають в сім’ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, та в сім’ях, де батьки не виконують належним чином батьківських обов’язків;

– виконанням міської цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2017 роки.

Станом на 31.12.2015 року на первинному обліку служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради перебуває 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зменшилась на 5.

Із 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою громадян виховується 77 дітей, 10 дітей – в прийомних сім’ях та в ДБСТ, що становить 81,3 % від загальної кількості дітей, які перебувають на обліку. Для порівняння, відсоток влаштувань до сімейних форм виховання у 2014 році становив 80, 35, у 2013 році – 72%; у 2012 році 67,42%. Тобто, питома вага дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах, у 2015 році збільшилась.

Аналізуючи стан влаштування дітей до державних інтернатних закладів, слід зазначити, що спостерігається тенденція до зменшення кількості дітей в таких закладах. Так, якщо станом на 31.12.2013 року в державних закладах виховувалось 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а станом на 31.12.2014 – 22, то на кінець 2015 року ця цифра зменшилась до 20.

Протягом 2015 року службою у справах дітей на первинний облік поставлено 12 дітей (5 дітей – сиріт та 7дітей, позбавлених батьківського піклування), з них: усиновлено громадянами України 2; під опіку, піклування влаштовано 7 дітей, до ПТНЗ– 3). Тобто із 12 дітей, взятих на первинний облік до сімейних форм виховання влаштовано – 75 %.

Найкраща форма влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – усиновлення. На даний час на території міста проживають 22 сім’ї, які усиновили 25 дітей. Впродовж 2015 року службою у справах дітей видано 11 висновків про доцільність усиновлення дітей. Всі заяви громадян про усиновлення задоволено в судовому порядку.

В місті функціонує 9 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей та 1 особа із числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні сім’ї перебувають під супроводом всіх суб’єктів соціального супроводу. На обліку потенційних прийомних батьків перебуває одна подружня пара, яка бажає взяти на виховання та спільне проживання у свою сім’ї дівчинку віком до 12 років. Службою у справах дітей проводиться робота щодо підбору дитини для кандидатів в прийомні батьки.

Вживаються заходи щодо захисту житлових та майнових прав неповнолітніх, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж року службою у справах дітей розглянуто 21 заяву батьків щодо захисту житлових і майнових прав дітей. Виконавчим комітетом міської ради надано 21 дозвіл на укладання правочинів із майном/житлом дітей.

З метою захисту житлових прав дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16 – річного віку, службою у справах дітей передається пакет документів на дітей вище зазначеної категорії для взяття їх на квартирний облік для позачергового забезпечення житлом. У 2015 році на квартирний облік при виконавчому комітеті міської ради для позачергового забезпечення житлом поставлено 3-х дітей.

Станом на 31.12.15 на квартирному обліку при виконавчому комітеті Новоград – Волинської міської ради перебуває 6 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 34 особи із їх числа віком від 18 до 23- х років та 16 осіб старше 23 – х років. Всі вище зазначені особи потребують забезпечення житловими приміщеннями.

На виконання регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням Житомирської обласної ради від 12.06.13 № 896 та Міської цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради 24.12.15 придбано однокімнатну впорядковану квартиру з метою забезпечення права користування даним житлом особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Вказану квартиру буде передано до житлового фонду соціального призначення, рішенням виконавчого комітету міської ради квартирі буде надано статус соціального житла, та передано у користування особі із числа дітей, позбавлених батьківського піклування, на підставі договору найму соціального житла.

На обліку в службі перебуває 71 дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах, в тому числі 7 дітей зазнали жорстокого поводження в сім’ї та 2 дітей, які систематично залишають місця постійного проживання. З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, вживаються заходи адміністративного впливу, акцентується увага на обов’язковому залученні дітей шкільного віку до навчання.

З метою систематичного контролю за вихованням та утриманням дітей в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах, протягом року проводились обстеження їх житлово-побутових умов. Так, в 2015 році спеціалістами служби у справах дітей спільно з працівниками Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і педіатрами комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новограда-Волинського» проведено 125 обстежень умов проживання сімей, в яких виховуються діти вищезазначеної категорії.

За результатами обстежень умов проживання дітей до Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Житомирській області службою у справах дітей підготовлено та направлено матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності 78 батьків за ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків, до Новоград-Волинського міськрайонного суду направлено 8 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав. Задоволено 4 позови.

З метою запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню дітьми протиправних дій, впродовж року службою у справах дітей міської ради організовувались та проводились профілактичні вечірні рейди ,,Діти вулиці“, ,,Вокзал“, ,,Захист суспільної моралі“. Протягом 2015 року проведено 30 таких рейдів, під час яких виявлено 40 дітей. Зафіксовано 6 фактів продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів та 2 факти втягнення дітей у пияцтво. Всіх дорослих осіб, які вчинили вище зазначені правопорушення притягнуто до адміністративні відповідальності (за ст. 156 КУпАП, ст. 180 КУпАП).З неповнолітніми та їхніми батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди, батьків притягнуто за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності. за ст. 184 КУпАП.

На виконання розділу V «Мінімізація злочинного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище» Комплексної програми профілактики злочинності на 2011-2015 роки протягом 2015 року проведено 19 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких заслухано 850 особових справ, 4 засідання колегії служби у справах дітей.

 

Служба у справах дітей Новоград-Волинської міської ради 

Про роботу служби у справах дітей міської ради щодо забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей

Чат-бот Гаряча лінія