• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Міська рада не давала дозволів на утилізацію у місті львівського сміття

eye

203

Новини

img

6 травня у великій залі Будинку рад керівництвом міста було проведено прес-конференцію для представників місцевих засобів масової інформації та громадських організацій.

Як підкреслила т.в.о. міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко, така необхідність виникла у зв’язку з суспільним резонансом через виявлений 27 квітня скид більше 100 тонн сміття, ймовірно з міста Львова, на території колишнього м'ясокомбінату (вул. Борисова, 4) та скид двох автівок сміття на міському полігоні твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка. Дані факти, після обстеження зазначених ділянок, було зафіксовано правоохоронними органами і працівниками управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради.

Олена Пономаренко проінформувала, що з жовтня 2013 року, відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради №280, полігон твердих побутових відходів знаходиться на балансі комунального підприємства «Шляхрембуд». Відтак, за його утримання та захоронення там побутового сміття, в першу чергу, несе відповідальність керівник підприємства. Наразі це Микола Борісов.

А також наголосила, що міська рада не давала жодних дозволів та не укладала жодних договорів на утилізацію у місті львівського сміття. Тому, таке сміття вивезено на полігон ТПВ незаконним методом і способом.

Отож, Оленою Пономаренко як т.в.о. міського голови, за фактами незаконного вивантаження сміття з міста Львова, 29 квітня було видано розпорядження №177(к) «Про проведення службового розслідування» відносно директора КП «Шляхрембуд» Миколи Борісова.

Крім того, враховуючи, що несанкціонований скид сміття зафіксовано на земельній ділянці колишнього м’ясокомбінату, яку як комунальну власність здано в оренду, розпорядженням №77(о) від 30 квітня створено робочу групу з вивчення питання використання земельної ділянки по вул. Борисова, 4 за цільовим призначенням та розміщення на ній твердих побутових відходів. Засідання робочої групи під головуванням першого заступника міського голови Сергія Колотова відбулося 4 травня, відповідний звіт до 8 травня має бути подано на ознайомлення т.в.о. міського голови.

«Я розумію всю важливість і принциповість цього питання. Тому зацікавлена в ретельному вивченні питання: яким чином львівське сміття з’явилося на полігоні твердих побутових відходів та на території колишнього м’ясокомбінату» - зауважила Олена Пономаренко, додавши: «28 квітня я звернулася з офіційними листами до начальника Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області Миколи Заровного та до керівника Новоград-Волинської місцевої прокуратури Олександра Башинського, 29 квітня – до в.о. начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергія Федоренка, до прокурора Житомирської області Олега Василіва, до начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області Сергія Крупєя. А також відправила офіційний лист до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області для отримання висновку щодо цільового використання ТОВ «Трейд Логіст Інвест» орендованої земельної ділянки по вул. Борисова, 4 та оцінки екологічних збитків, завданих громаді».

Користуючись нагодою, т.в.о. міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко ще раз звернулася до керівників поліції, прокуратури та служби безпеки в межах своєї компетенції вжити всіх необхідних заходів для того, щоб розслідувати цю справу і притягнути до відповідальності посадових осіб, незалежно від їх посад.

«Я як т.в.о. міського голови усвідомлюю міру своєї відповідальності, але відкрито говорю, що є безвідповідальність і безконтрольність посадових осіб міської ради. Це заступника міського голови Анатолія Легенчука, бо він відповідає за ті питання, які стосуються саме галузі житлово-комунального господарства. Тим більше у своїй програмі, коли він претендував на посаду заступника міського голови, він акцентував увагу, що докладе усіх зусиль, щоб полігон твердих побутових відходів привести в належний стан. Абсолютна безконтрольність в цьому питанні і в начальника управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександра Богданчука, бо саме це управління є головним розпорядником і курує всі питання, які стосуються комунальних підприємств, в тому числі і «Шляхрембуд». Тому на сьогодні триває службове розслідування. Про результати ми і надалі будемо інформувати ЗМІ та представників громадських організацій. Моя позиція принципова – знайти людей, які неналежно виконували свої службові обов’язки або навіть ними зловживали» - зауважила Олена Анатоліївна.

Перший заступник міського голови Сергій Колотов проінформував, що основна увага робочої групи, яку він очолює, під час проведення службового розслідування зосереджена на тому, що спричинило чи створило можливість завезення львівського сміття.

«Проблема львівського сміття існує вже не перший рік, його возять по всій Україні. Тому не зрозуміло, чому на державному рівні не можуть поставити крапку в цьому питанні. Стосовно полігону, я вважаю, що тут відповідальність має бути розділена на того, хто завіз сміття, і того, хто створив умови, щоб його завезли» - підкреслив Сергій Колотов.

Представників місцевих засобів масової інформації та громадських організацій цікавило багато питань. Зокрема, щодо напрацювань в напрямку сортування сміття; контролю на полігоні, встановлення вагів, освітлення, камер спостереження; обліку автівок, які завезли львівське сміття на полігон ТПВ; договорів, які керівник КП «Шляхрембуд» уклав з ТОВ «ТРЕЙД ЛОГІСТ ІНВЕСТ» про надання послуги з захоронення ТПВ тощо.

Зазначимо, що під час позачергового засідання 42-ї сесії міської ради було виявлено, що без узгодження з керівництвом міста та з головним розпорядником коштів між директором КП «Шляхрембуд» Миколою Борісовим і директором ТОВ «ТРЕЙД ЛОГІСТ ІНВЕСТ» 03-го квітня було підписано договір №03/04/20 від 03.04.2020 про надання послуги з захоронення ТПВ. Депутати зобов’язали директора КП „Шляхрембуд“ розірвати зазначений договір з 30 квітня 2020 року та вирішили звернутися від імені міської ради до правоохоронних органів щодо дій керівника комунального підприємства.

Відтак, на прес-конференції було повідомлено про ще два аналогічні договори підписані 24 квітня із засновниками ТОВ «Трейд Логіст Інвест», кожен – на дві тисячі кубів.
Як повідомив директор КП «Шляхрембуд» Микола Борісов: «Під час підписання договорів йшлося, що основне сміття буде будівельним та частково тверді побутові відходи. Про те, що це буде сміття зі Львова, мова не йшла. По об'ємах – це були орієнтовні цифри до кінця року. Після сесії, за її рішенням, 30 квітня ці договори з повідомленням про розірвання відправили поштою на підприємства. Того ж дня видали наказ по підприємству не приймати сміття від цих товариств. Всіх довели до відома. До речі, жодна машина ще не була завезена».

Наразі щодо несанкціонованого скиду сміття на території колишнього м’ясокомбінату та полігону ТПВ тривають слідчі дії та відкрито за даним фактом кримінальне провадження. Відтак, щоб пришвидшити розгляд та вирішення зазначеного питання т.в.о. міського голови, секретар міської ради звернулася до прокуратури та поліції.

Нагадаємо, що на позачерговому засіданні 42-ї сесії міської ради також було прийнято звернення до керівників обласних правоохоронних органів (прокуратура, поліція, СБУ) щодо вжиття дієвих заходів стосовно виявленого факту несанкціонованого вивантаження сміття з м.Львова на орендованій земельній ділянці на вул. Борисова,4. А також зобов’язати орендаря зазначеної земельної ділянки ТОВ «ТРЕЙД ЛОГІСТ ІНВЕСТ» в 10-денний термін очистити територію від сміття, завезеного з м.Львова, та вивезти його за межі Новоград-Волинської міської ОТГ.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

Назад до розділу

Опитування

Тестове опитування

,00%

,00%

Триває до 04/01/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію