• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Про підсумки роботи служби у справах дітей у 2020 році

eye

85

Новини

img

13 січня заступник міського голови Борис Н.П. провела робочу  зустріч з працівниками служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради з метою ознайомлення з роботою служби у 2020 році, обговорення проблем та визначення пріоритетних напрямків роботи.

Начальник служби у справах дітей  Лойко Н.О. доповіла про те, що  основним завданням служби у справах дітей є реалізація на території Новоград-Волинської міської територіальної громади державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності.

Станом на 31.12.2020 року на первинному обліку служби у справах дітей перебувало:

 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: під опікою громадян 74 дитини, у прийомних сім’ях та ДБСТ 8 дітей, в державних закладах – 5 дітей; в сімейних формах - 95 % від загальної кількості, за аналогічний період минулого року відсоток влаштувань становив - 93%.

Впродовж 2020 року 17 дітям надано статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всі діти влаштовані в сімейні форми виховання: опіка, піклування, усиновлення та прийомну сім’ю.

На території територіальної громади проживає 58 сімей опікунів, піклувальників, в яких виховується  81 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Протягом року спеціалістами служби проведено обстеження умов проживання всіх дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників.     Порушень прав дітей не виявлено, для дітей створені належні умови для утримання, виховання та розвитку.

Однією із пріоритетних форм влаштування дітей є усиновлення.

На даний час в територіальній громаді проживає 31 сім’я з усиновленими дітьми, в яких виховуються 36 усиновлених дітей.

На місцевому обліку з усиновлення перебуває 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:

- до  1 року – 1 дитина;

- віком 3-5 років – 1 дитина;

- віком 6-10 років – 5 дітей;

- віком 11-17 років – 8 дітей.

На території Новоград-Волинської міської територіальної громади функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 4 дитини-сироти та дитини, позбавлених батьківського піклування, та 3 особи з їх числа.

 

Протягом 2020 року спеціалістами ССД:

 

- опрацьовано 279 звернень громадян з питань що відносяться до компетенції служби у справах дітей.

- підготовлено 13 висновків про можливість бути опікуном, піклувальником та доцільність встановлення опіки, піклування;

- підготовлено 2 погодження органу опіки та піклування щодо виїзду дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, за кордон;

- підготовлено 5 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав та 2 позовні заяви про стягнення аліментів;

- підготовлено 5 висновків про можливість бути усиновлювачами та 5 висновків про  доцільність усиновлення малолітньої дитини;

- обстежено та складено звіти про умови проживання та стан здоровя 14 усиновлених дітей, які проживають на території міської територіальної громади;

- підготовлено документи та клопотання щодо постановки 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на квартирний облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов, та 5 дітей вищезазначеної категорії на квартирний соціальний облік.

-  взято участь у розгляді  133 судових справ та  5 засіданнях суду з питань усиновлення;

- проведено 22 засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

 

Здійснюється контроль за дітьми, які проживають в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. На обліку служби у справах дітей перебуває  81 дитина, що опинилася у складних життєвих обставинах, яка виховується в 46 сім’ях. З них:

- 4 дитини, що зазнали насильства в сім’ї;

- 66 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків;

 -11 дітей, які отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, здійснюються заходи адміністративного впливу, акцентується увага на обов’язковому залученні дітей шкільного віку до навчання.

За неналежне виконання батьківських обов’язків у 2020 році  працівниками Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області складено 34 протоколи.

У  звітному періоді за ініціативи служби у справах дітей Новоград-Волинським міськрайонним судом позбавлено батьківських прав 7 батьків відносно 5 дітей, з них: 2 дітей усиновлено, 1 дитину влаштовано в прийомну сім’ю, 2 дітей влаштовано в сім’ї родичів, знайомих.

В умовах реформування закладів інституційного догляду з метою забезпечення прав дітей на виховання в сімейному оточенні рішенням  міської ради  від 31.10.2019 року № 812 було затверджено Перспективний план розвитку щодо забезпечення законних прав та інтересів дітей в Новоград-Волинській міській об’єднаній територіальній громаді на 2019-2026 роки,  протягом 2019-2020 років проведено кропітку роботу щодо повернення дітей в сімейні форми виховання та зменшення їх кількості в  закладах інституційного догляду.

Так, всіх 17 дітей які навчалися в КНЗ «Новоград-Волинська загальноосвітня школа інтернат І-ІІ ступенів» повернено в сім’ї  (100%).

Також вдалося зменшити кількість дітей,  які перебували в КУ «Обласний спеціалізований будинок дитини Житомирської обласної ради» з 6 дітей  до 1 дитини. Наразі  збираються документи для подачі позовної заяви щодо позбавлення батьків батьківських прав та влаштування дитини в сім’ю.

З метою попередження рецидивів злочинності службою у  справах дітей спільно з суб’єктами соціального супроводу проводиться відповідна профілактично-вихована робота з неповнолітніми, що перебувають на обліку у Новоград-Волинському відділі поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області, та дітьми, схильними до правопорушень.

З метою попередження негативних проявів у підлітковому середовищі та виявлення незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, наркотичних речовин і тютюнових виробів служба у справах дітей УССМФКС спільно з інспекторами ювенальної превенції протягом 2020 року провели 98 профілактичних рейдів ,,Діти в сім’ях“, ,,Діти вулиці“, ,,Вокзал“ та рейди в нічний час. Дітей, які жебракують, та безпритульних дітей в громаді немає.

У 2020 році з’явилися кандидати в патронатні вихователі які після проходження навчання зможуть надавати послугу з патронату в Новоград-Волинській територіальній громаді.

Рішенням Новоград-Волинської міської ради від 23.12.2016 року № 215 було затверджено Програму реалізації заходів на виконання «Конвенції про права дитини» на 2017- 2021 роки.

Впродовж 2020 року відповідно до Програми було проведено  наступні заходи:

  • привітання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, до Дня захисту дітей (охоплено понад 172 дітей);
  • благодійну акцію для дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, до Дня знань (охоплено 34 дитини);
  • зустріч з випускниками закладів загальної середньої освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з міською владою;
  • проведено Місячник правових знань (охоплено 50 дітей);
  • привітання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, з Новорічно-Різдвяними святами (охоплено 148 дітей), та ін.

На організацію та проведення заходів з міського бюджету було виділено 100 000 грн.

На реалізацію заходів витрачено коштів з міського бюджету

 

В грудні 2020 року було придбано дві квартири за рахунок коштів з міського бюджету в сумі 480 000 грн. та субвенції з обласного бюджету в сумі 248 000 грн. на виконання Цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки. Квартирам буде надано статус соціального житла та  передано в користування дітям-сиротам.

 

Служба у справах дітей

 

Назад до розділу

Опитування

Від чого залежить чистота і порядок на території громади?

11,11%

22,22%

11,11%

55,56%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію