• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Пам’ятний знак «Літературно-мистецька книга родини Косачів» урочисто відкрито на території Новоград-Волинської ЗОШ № 3

eye

32

RSS

img

Пам’ятний знак «Літературно-мистецька книга родини Косачів», присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки, урочисто відкрито на території Новоград-Волинської ЗОШ № 3. Участь в заході взяло керівництво громади, району, депутати міської ради, громадськість, гості Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела».

Автор ідеї монументального проєкту – відома мисткиня, скульпторка, художниця з міста Нетішин Хмельницької області, лесезнавець Світлана Лелях-Бегутова. Саме вона працювала над розробкою ескізу пам’ятника, займалась пошуком меценатів та подарувала нашому місту такий знаковий подарунок з нагоди ювілейної дати.

Основна мета авторки – пропагування надбань українського народу і, зокрема, непересічної родини Косачів. Сім’я Косачів, за глибоким переконанням Світлани Лелях-Бегутової, є взірцем справжнього патріотизму, любові до українського народу, до рідної Батьківщини. Вони виховали дітей свідомими українцями, мислителями, вченими, філософами, талановитими літераторами, політологами, істориками, письменниками, перекладачами, поетами, громадськими діячами.

На одній частині книги відображена сім`я Косачів з дітьми звягельського періоду життя: батьки – Петро Антонович Косач, Ольга Петрівна Косач, яка народила трьох дітей Михайла, Ларису та Ольгу. Також тут розміщена історична довідка про сім’ю Косачів та їх діяльність. Інша частина монументальної книги родини Косачів містить портрет Лесі Українки та звернення до нашої відомої землячки:

Лесю!
Ти – геніальна дочка України
З’єднала наші душі і серця.
Ми будемо твоєму слову вірні –
Народ вести у майбуття.
Світлана Лелях-Бегутова

#ЛесиніДжерела2021

Назад до розділу

Опитування

Чи маєте Ви намір зробити щеплення (вакцинацію) від коронавірусу COVID-19?

,00%

25,00%

,00%

,00%

75,00%

,00%

Триває до 18/09/2021

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію