• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

У свій 24-й День народження Новоград-Волинський НВК отримав чудовий подарунок – пам’ятник-погруддя Лесі Українки

eye

365

Звернення голови

img

19 жовтня Новоград-Волинський НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня» відзначав славну дату – своє 24-річчя. В цей день, учні та вчителі гімназії привітно зустрічали почесних гостей, які прийшли розділити цю радісну подію разом з ними. На урочисту лінійку з нагоди свята до закладу були запрошені представники міської влади, творчої інтелігенції України, шанувальники таланту геніальної поетеси Лесі Українки, випускники гімназії, в стінах якої пройшло їх дитинство і юність, та громадськість міста.

Так як на день народження, традиційно, прийнято дарувати подарунки, тож і в цей день без цього не обійшлося. Завдяки благодійній допомозі літератора, мецената, організатора благодійних проектів Миколи Хомича та умілим рукам і таланту українських скульпторів Олеся Сидорука і Бориса Крилова на території навчального закладу з’явився пам’ятник-погруддя видатній поетесі Лесі Українці, ім’я якої носить школа. Як зазначила ведуча урочистого заходу: «Сьогодні знаменна подія не лише для нашої гімназії, а й для нашого міста, для усієї країни. Саме сьогодні у 24-й День народження нашого навчального закладу Леся Українка повертається назад, додому».

Під час заходу з вітальними словами до присутніх звернулися директор гімназії Юрій Рошка, перший заступник міського голови Микола Усенко, громадський діяч, ініціатор встановлення на території навчального закладу пам’ятника-погруддя Лесі Українки Микола Хомич, перший директор гімназії Світлана Павловська, голова національної спілки письменників міста Києва Володимир Даниленко та головний редактор газети «Літературна Україна» Станіслав Бондаренко.

У своєму виступі директор гімназії Юрій Рошка зазначив: «Сьогодні воістину історичний день для нашого закладу, не тільки тому що ми зустрічаємо 24-річчя, а в першу чергу тому, що до нас повернулася наша Леся. Саме у свій сад, саме на ту територію, на якій бігала і зростала. Повертається символ віри і нескореності, повертається образ боротьби за життя. І як ніколи, сьогодні, нам вкрай саме це необхідно. Необхідно об’єднуватися, адже ще рік тому, ми і гадки не мали, що у нас буде такий подарунок. Ми щорічно запрошуємо випускників на зустріч – День гімназії. І минулого року з’явилася така чудова і гарна ідея. І от від ідеї до втілення минув рік. Я щиро вдячний Миколі Харитоновичу за такий чудовий подарунок».

Сам же ініціатор ідеї створення пам’ятника Микола Хомич також привітав усіх з Днем гімназії. А, окрім того, поділився своїми спогадами з дитинства, адже майже 40 років тому закінчив саме цей навчальний заклад. Зараз же, за словами Миколи Харитоновича, шкільне подвір’я змінилося до невпізнанності. «Немає уже тієї одноповерхової з пічним опаленням школи. Замість неї виросла нова, світла і простора. Але саме головне не стало пам’ятника Лесі Українки. Пам’ятника, який стояв на подвір’ї школи, який був її символом», – зазначив меценат. Рівно рік тому, коли гімназія святкувала свій 23-й День народження, Микола Харитонович пообіцяв знайти той пам’ятник, відновити його та поставити на те саме місце, де він стояв раніше. Але виявилося, що він зник безслідно. Тоді Микола Хомич звернувся до молодих, талановитих скульпторів – Олеся Сидорука і Бориса Крилова, які й виконали всі роботи з виготовлення цього шедевру.

Однак, Микола Харитонович на цьому не зупинився, і цього разу висунув нову пропозицію: «Не кожному випадає така можливість провести свої дитячі, юнацькі, шкільні роки на тому самому місці, де провела їх Леся. Хоча немає того приміщення, де вона жила, але чудом зберігся кусочок саду… Я радий, що сьогодні Леся повертається в свій сад, в сад дитинства, звідки вона вийшла у великий світ. І сьогодні користуючись нагодою я хочу виступити з новою ініціативою – давайте ми всі разом відродимо цей сад, повернемо його минулу красу, яку лишила Ольга Петрівна у своїх згадках. Давайте зробимо так, щоб кожен новий клас, який прийде у цю школу посадить тут дерево, а потім через роки прийде до нього, прийде в Лесин сад».

Також було надано слово першому директору гімназії Світлані Павловській, яка пригадала ті часи, коли навчальний заклад починав функціонувати під її умілим керівництвом. Та подякувала вчительці Вірі Мальцевій, яка зберегла і передала документи (оригінал постанови ВР 1956 року), де було зазначено, що школа №1 міста Новограда-Волинського одержує назву гімназії імені Лесі Українки. Завдяки чому вдалося відстояти почесну назву навчального закладу, яка збереглася і до наших днів.

Звернувся до присутніх і голова національної спілки письменників міста Києва Володимир Даниленко, який наголосив: «Національна спілка письменників України планує з наступного року разом із міською владою Новограда-Волинського організувати у Новограді-Волинському Всеукраїнський конкурс, присвячений пошукам літературних талантів серед школярів України. Сподіваємося, що саме ваша гімназія, ви, ваші педагоги, стануть активними учасниками цього конкурсу».

Від імені міської влади присутніх привітав перший заступник міського голови Микола Усенко: «Сьогодні у нашому місті дійсно непересічне свято. Вперше за багато років відкривається пам’ятник нашій видатній землячці, всесвітньовідомій поетесі Лесі Українці. Я хочу від імені міської влади щиро подякувати авторам цього монументу, щиро подякувати Миколі Харитоновичу, який знайшов немалі кошти, для того, щоб побудувати цей величний пам’ятник. Я хочу побажати всім вам, вчителям, дітям, всім нашим гостям міцного здоров’я, віри і надії, так як завжди вірила і сподівалася наша видатна землячка. Побажати всім успіхів і всього найкращого». Крім того, за благодійну допомогу у виготовленні та встановленні погруддя Лесі Українки на території НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня» від імені міської влади Миколі Хомичу було вручено почесну грамоту міської ради. Від імені самого ж НВК Микола Харитонович отримав посвідчення почесного гімназиста.

Право відкрити пам’ятник нашій славетній землячці Лесі Українці було надано Миколі Хомичу, Світлані Павловській та Юрію Рошці. Після чого присутніх запросили відвідати музей родини Косачів, щоб відчути той незламний дух родини Лесі.

Під час заходу багато теплих слів подяки було сказано Миколі Хомичу, за чиї кошти було виготовлено пам’ятник-погруддя Лесі Українки, та Олесю Сидоруку і Борису Крилову – скульпторам цього витвору мистецтва. А також учні та вчителі гімназії пообіцяли, що обов’язково підтримають ініціативу Миколи Харитоновича та усією учнівсько-вчительською родиною відновлять сад, який колись так любила маленька Леся.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

Назад до розділу

Опитування

Чи потрібно започатковувати відзначення Дня міста Новограда-Волинського?

50,00%

25,00%

,00%

25,00%

Триває до 24/07/2021

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію