• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Громадська рада при міському голові

Розпорядження міського голови "Про створення Громадської ради Новоград-Волинської міської територіальної громади при міському голові"

Голос громади буде почутий: в Новоград-Волинській міській територіальній громаді створять Громадську раду

Громадську раду Новоград-Волинської міської територіальної громади буде створено вже найближчим часом. Таке рішення проголосили учасники зібрання громадськості, що відбулося 25 листопада у сесійній залі Будинку рад.

Ініційована міським головою Миколою Боровцем зустріч з активістами громади була заздалегідь анонсована та мала на меті задекларувати його чітку позицію щодо підтримки широкого представництва громадськості у прийнятті доленосних для громади рішень.

«Моя ініціатива полягає в тому, аби створити можливість доступу громадськості до інституцій влади у форматі, який сама ж вона обере. Усі бажаючі брати участь у розвитку громади, небайдужі до її проблем та ті, що мають активну громадську позицію, будуть почуті і матимуть можливість впливати на рішення, що прийматимуться міською владою. Зокрема, передбачена квота представництва від громадськості у складі виконавчого комітету міської ради», - наголосив Микола Боровець.

Створення Громадської ради є на часі, оскільки розпочинається формування бюджету, складання плану соціально-економічного розвитку міської територіальної громади на наступний рік. Також заплановано перегляд стратегічного плану розвитку, генерального плану громади тощо. І саме до цього процесу, за переконаннями очільника міста, має бути залучена широка громадськість.

Головний спеціаліст юридичного відділу міської ради Наталія Грабовська поінформувала присутніх про правові аспекти створення громадських рад. Зокрема, такі об’єднання можуть діяти як самостійно, так і бути створені як дорадчі, консультаційні органи при виконавчому комітеті міської раді або ж при міському голові. Аби в майбутньому діяльність Громадської ради була регламентована, за необхідності, буде прийнято відповідні рішення або ж внесено зміни, зокрема, і до Статуту територіальної громади.

Перша зустріч щодо створення Громадської ради мала організаційний характер. Присутні представники громадськості висловили власне бачення подальшої діяльності ради, її формату, основних завдань та цілей. Створена ініціативна група має вже найближчим часом представити громадськості свої напрацювання щодо утворення Громадської ради Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Протягом півторагодинного діалогу лунали здебільшого схвальні, конструктивні виступи, але висловлювалися і скептичні думки щодо доцільності об’єднання різних за ідеологією людей.

Отож, міська влада задекларувала готовність відкритого діалогу з громадою. Тепер черга - за активістами міської територіальної громади. Наскільки швидко їм вдасться організуватися та долучитися до активної роботи – покаже час.

Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради