• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Служба у справах дітей

Інформація про роботу служби у справах дітей УССМФКС міської ради за 2018 рік

Основним завданням служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради є реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім'ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері охорони дитинства.

На кінець 2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебувало 91 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 74 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Із 91 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано:

72 дитини - під опіку громадян;

10 дітей - в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї (відсоток влаштувань в сімейні форми становить 90% від загальної кількості);

9 дітей - в державні заклади.

Впродовж 2018 року на первинний облік поставлено 1 дитина-сирота та 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, всі діти влаштовані в сім'ї громадян.

Сьогодні в місті діють 5 прийомних сімей, в яких виховується 7 дітей та 1 особа із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 14.02.18 №613 вперше в місті створено та відкрито дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Одним із пріоритетів роботи служби у справах дітей є реалізація права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні, активізації національного усиновлення.

 З кожним роком в місті Новограді-Волинському збільшується кількість сімей, які усиновили дітей. На території міста проживає 27 сімей, які усиновили 32 дитини. Протягом 2018 року в місті однією особою усиновлено 3 дітей та 1 особу поставлено на облік кандидатів в усиновлювачі. Службою у справах дітей підготовлено 8 висновків щодо доцільності усиновлення дітей громадянами України та на території міста, усиновлено 12 дітей. Крім того, підготовлено 4 висновки про доцільність одностороннього усиновлення дітей.

Працівниками служби у справах дітей здійснюється контроль за станом виховання, утримання та розвитку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Обстежуються матеріально-побутові умови проживання кожної дитини вищезазначеної категорії, проводиться профілактично-роз’яснювальна робота з батьками, усиновлювачами, опікунами/піклувальниками та прийомними батьками.

Так протягом 2018 року було обстежено:

-          60 сімей опікунів/піклувальників, в яких виховуються 80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

-          5 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу.

З метою попередження негативних проявів у підлітковому середовищі та виявлення незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, наркотичних речовин та тютюнових виробів, виявлення дітей, які залишилися без догляду батьків, бродяжать та жебракують, активізовано роботу щодо проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці, вокзал». Протягом 2018 року працівниками служби у справах дітей спільно з Новоград-Волинським відділом поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області та міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 276 таких рейдів з яких 6 нічних рейдів.

Протягом 2018 року 44 батьків притягнено до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП, підготовлено та подано до Новоград-Волинського міськрайонного суду 4 позовні заяви про позбавлення батьків батьківських прав.

У місті успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Так, протягом 2018 року службою у справах дітей підготовлено пакет документів та ініційовано постановку на квартирний облік 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 3 осіб з їх числа – на соціальний квартирний облік.

За виділені кошти з державного бюджету було придбано дві квартири та передано у користування двом особам з числа дітей-сиріт.

З метою сприяння забезпечення реалізації права дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток служба у справах дітей організовує роботу колегії

(проведено одне засідання) та комісії з питань захисту прав дитини (16 засідань).

Протягом 12 місяців 2018 року підготовлено та розглянуто на засіданнях виконавчого комітету міської ради:

-          12 рішень щодо захисту житлових та майнових прав дітей, в яких порушено 41 питання;

-          12 рішень про захист прав та законних інтересів дітей, порушено 21 питання.

Протягом 2018 року в рамках Програми реалізації заходів на виконання «Конвенції ООН про права дитини» на 2017-2021 роки організовано та проведено такі заходи:

- святкування Дня захисту дітей;

- зустріч випускників загальноосвітніх шкіл з керівництвом міста, області;

- благодійна акція для сімей, що опинились в складних життєвих обставинах;

- проведення Місячника правових знань;

- проведення акції 16 днів проти насильства;

- Новорічні та різдвяні свята для дітей пільгових категорій та ін.

(з міського бюджету витрачено 69 000 грн., в рамках заходів охоплено понад 1 000 дітей).

На базі служби у справах дітей введено в експлуатацію Всеукраїнську Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти», де ведеться робота щодо формування електронного банку даних вищезазначених категорій дітей, основною метою якої є запобігання порушення конфіденційності, цілісності, доступності системи та інформації, яка в ній обробляється.


Начальник служби у справах дітей                                     Н.О. Лойко

Інформація про роботу служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради станом на 01.11. 2017 року

Діяльність служби у справах дітей протягом 2017 року спрямована на реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері  охорони  дитинства.

Відповідно до завдань, визначених на 2017 рік, служба у справах дітей Новоград-Волинської міської ради працювала над:

- збільшенням питомої ваги дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання;

- здійсненням контролю за станом утримання та виховання дітей, які проживають в сім'ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях, та в сім’ях, де батьки не виконують належним чином батьківських обов’язків;

- виконанням міської цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2017 роки. Станом на 01.11.2017 року на первинному обліку служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради перебуває 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшилась на 3.

Із 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою громадян виховується 70 дітей, 8 дітей – в прийомних сім’ях та в ДБСТ, що становить 78,8 % від загальної кількості дітей, які перебувають на обліку. Для порівняння, відсоток влаштувань до сімейних форм виховання у 2016 році становив 81,3%.Тобто, питома вага дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах, у 2017 році зменшилась.


Аналізуючи стан влаштування дітей до державних інтернатних закладів, слід зазначити, що спостерігається тенденція до зменшення кількості дітей в таких закладах. Так, якщо станом на 31.12.2016 року в державних закладах виховувалось 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, то на кінець 2017 року ця цифра зменшилась до 13.

Протягом 2017 року службою у справах дітей на первинний облік поставлено 14 дітей (4 дітей-сиріт та 10 дітей, позбавлених батьківського піклування), з них: під опіку/піклування влаштовано 9 дітей, до державних закладів – 5). Тобто із 14 дітей, взятих на первинний облік до сімейних форм виховання влаштовано – 64,3 %.

Найкраща форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – усиновлення. На даний час на території міста проживають 23 сім’ї, які усиновили 27 дітей. Впродовж 2017 року службою у справах дітей підготовлено 3 висновки про доцільність усиновлення дітей. Всі заяви громадян про усиновлення задоволено в судовому порядку.

В місті функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 8 дітей та 3 особи із числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні сім'ї перебувають під супроводом всіх суб’єктів соціального супроводу. На обліку потенційних прийомних батьків перебуває одна подружня пара, яка бажає взяти на виховання та спільне проживання у свою сім’ю двох дітей віком до 8 років. Проводиться робота щодо підбору дітей для кандидатів в прийомні батьки.

Також на обліку служби у справах дітей перебуває 3 сімейні пари та 1 одинока особа як кандидати в усиновлювачі.

Крім того, до кінця 2017 року заплановано створення дитячого будинку сімейного типу, кошти для придбання якого виділено за рахунок субвенції з державного бюджету. У даному будинку заплановано влаштувати до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у державних закладах.

Вживаються заходи щодо захисту житлових та майнових прав неповнолітніх, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж року службою у справах дітей розглянуто 25 заяв батьків щодо захисту житлових і майнових прав дітей. Виконавчим комітетом міської ради надано 23 дозволи на укладання правочинів із майном/житлом дітей.

З метою захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16 – річного віку, службою у справах дітей передається пакет документів на дітей вище зазначеної категорії для взяття їх на квартирний облік для позачергового забезпечення житлом. У 2017 році на квартирний облік при виконавчому комітеті міської ради для позачергового забезпечення житлом поставлено 3-х дітей. Ще на двох дітей подано документи до житлової комісії при виконавчому комітеті міської ради.

Станом на 01.11.2017 на квартирному обліку при виконавчому комітеті Новоград-Волинської міської ради перебуває 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 32 особи із їх числа віком від 18 до 23- х років. Всі вищезазначені особи потребують забезпечення їх житлом.

На виконання регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, та Міської цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради  придбано однокімнатну впорядковану квартиру з метою забезпечення права користування даним житлом особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Вказану квартиру буде передано до житлового фонду соціального призначення, рішенням виконавчого комітету міської ради квартирі буде надано статус соціального житла, та передано у користування особі із числа дітей, позбавлених батьківського піклування, на підставі договору найму соціального житла. До кінця 2017 року заплановано придбання ще однієї квартири для особи з числа дітей-сиріт.

На обліку в службі перебуває 71 дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах, в тому числі 7 дітей зазнали жорстокого поводження в сім’ї та 2 дітей, які систематично залишають місця постійного проживання. З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, вживаються заходи адміністративного впливу, акцентується увага на обов’язковому залученні дітей шкільного віку до навчання.

З метою систематичного контролю за вихованням та утриманням дітей в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах, протягом року проводились обстеження їх житлово-побутових умов. Так, в 2017 році спеціалістами служби у справах дітей спільно з працівниками Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і педіатрами комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського» проведено 125 обстежень умов проживання сімей, в яких виховуються діти вищезазначеної категорії.

За результатами обстежень умов проживання дітей до Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Житомирській області службою у справах дітей підготовлено та направлено матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності 62 батьків за ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків.

З метою запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню дітьми протиправних дій, впродовж року службою у справах дітей міської ради організовувались та проводились профілактичні вечірні рейди ,,Діти вулиці“, ,,Вокзал“, ,,Захист суспільної моралі“. Протягом 2017 року проведено 52 таких рейдів, під час яких виявлено 40 дітей. З неповнолітніми та їхніми батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди, батьків притягнуто за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності. за ст. 184 КУпАП.

До Новоград-Волинського міськрайонного суду направлено 8 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав. Задоволено 4 позови.

Протягом 2017 року проведено 19 засідань комісії з питань захисту прав дитини, та 3 засідання колегії служби у справах дітей.


Начальник служби у справах дітей                                                  Т.М. Бучинська

Інформація про роботу служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради за 2016 рік

Діяльність служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради, як і держави в цілому, спрямована на реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та  безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім'ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері охорони дитинства.

Станом на 31.12.2016 року на обліку служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради перебуває 96 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і 71 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Одним із пріоритетів роботи служби у справах дітей є реалізація права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні, активізації національного усиновлення.

Із 96 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою громадян виховується 69 дітей, 6 дітей – в прийомних сім’ях, що становить 78% від загальної кількості дітей, які перебувають на обліку. Для порівняння відсоток влаштування до сімейних форм виховання у 2014 році становив 80,34%, у 2015 році – 81,3%.

Аналізуючи стан влаштування дітей до державних інтернатних закладів, слід зазначити, що спостерігаються  позитивні тенденції щодо зменшення  кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в державних дитячих закладах.  Так, якщо станом на 31.12.2014 - 22 дитини, станом на 31.12.2015 – 20 дітей, а станом на 31.12.2016 – 18 дітей.

Протягом 2016 року службою у справах дітей на первинний облік поставлено 10 дітей, які залишились без батьківського піклування (2 дітей-сиріт та 8 дітей, позбавлених батьківського піклування), з яких: під опіку, піклування влаштовано 7 дітей, до закладів системи МОЗ – 3 дітей.

З кожним роком в місті Новограді-Волинському збільшується кількість сімей, які усиновили дітей. На території міста проживає  23 сім’ї, які усиновили 27 дітей.

В місті функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей та 1 особа із числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні сім’ї перебувають під супроводом усіх суб’єктів соціального супроводу. На обліку потенційних прийомних батьків перебуває одна подружня пара.

Працівниками служби у справах дітей здійснюється контроль за станом виховання, утримання та розвитку дітей-сиріт,  дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Обстежуються матеріально-побутові умови проживання кожної дитини вищезазначеної категорії, проводиться профілактично-роз’яснювальна робота з батьками, усиновлювачами, опікунами/піклувальниками та прийомними батьками.

На базі служби у справах дітей введено в експлуатацію Всеукраїнську Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти», де ведеться робота щодо формування електронного банку даних вищезазначених категорій дітей, основною метою якої є запобігання порушення конфіденційності, цілісності, доступності системи та інформації, яка в ній обробляється.

У місті успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На виконання регіональної (комплексної) цільової Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки  та  Міської цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки,  виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради придбано 2 квартири для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З цією метою виділено з міського бюджету 600 тисяч гривень і 300 тисяч гривень з субвенційних коштів. Рішенням виконавчого комітету вищезазначеним квартирам надано статус соціального житла (житловий фонд соціального призначення) та передано у користування особам.

На обліку в службі перебуває 71дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах, 18 дітей поставлені на облік протягом 2016 року. З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, вживаються заходи адміністративного впливу, акцентується увага на обов’язковому залученні дітей шкільного віку до навчання.

З метою попередження негативних проявів у підлітковому середовищі та виявлення незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, наркотичних речовин та тютюнових виробів; дітей, які залишилися без догляду батьків, бродяжать та жебракують,  активізовано роботу щодо проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал». Протягом 2016 року працівниками служби у справах дітей спільно Новоград-Волинським відділом поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області проведено 25 нічних  рейдів, під час яких виявлено 42 дітей. 72 батьків виявлених дітей притягнено до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків – ст. 184 КУпАП. Крім цього, під час вказаних рейдів виявлено 2 факти порушення правил торгівлі алкогольними напоями й тютюновими виробами та 3 факти втягнення дорослими особами дітей в пияцтво. Всіх дорослих осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, притягнено до відповідальності.

До Новоград-Волинського міськрайонного суду направлено 3 позовних заяви про позбавлення батьків батьківських прав, задоволено всі.

З метою сприяння забезпечення реалізації права дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток служба у справах дітей організовує роботу колегії служби у справах дітей та комісії з питань захисту прав дитини. Протягом 2016 року організовано та проведено 3 засідання колегії та 19 засідань комісії.


Начальник служби у справах дітей                                                       Т.М. Бучинська

Інформація про роботу служби у справах дітей Новоград - Волинської міської ради у 2015 році

Діяльність служби у справах дітей протягом 2015 року спрямована на реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня правової культури територіальної громади міста у сфері        охорони      дитинства.

Відповідно до завдань, визначених на 2015 рік, служба у справах дітей Новоград-Волинської міської ради працювала над:

- збільшенням питомої ваги дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання;

- здійсненням контролю за станом утримання та виховання дітей, які проживають в сім'ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях, та в сім’ях, де батьки не виконують належним чином батьківських обов’язків;

- виконанням міської цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2017 роки.

Станом на 31.12.2015 року на первинному обліку служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради перебуває 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зменшилась на 5.

Із 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою громадян виховується 77 дітей, 10 дітей – в прийомних сім’ях та в ДБСТ, що становить 81,3 % від загальної кількості дітей, які перебувають на обліку. Для порівняння, відсоток влаштувань до сімейних форм виховання у 2014 році становив 80, 35, у 2013 році – 72%; у 2012 році 67,42%. Тобто, питома вага дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах, у 2015 році збільшилась.

Аналізуючи стан влаштування дітей до державних інтернатних закладів, слід зазначити, що спостерігається тенденція до зменшення кількості дітей в таких закладах. Так, якщо станом на 31.12.2013 року в державних закладах виховувалось 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а станом на 31.12.2014 - 22, то на кінець 2015 року ця цифра зменшилась до 20.

Протягом 2015 року службою у справах дітей на первинний облік поставлено 12 дітей (5 дітей – сиріт та 7дітей, позбавлених батьківського піклування), з них: усиновлено громадянами України 2; під опіку, піклування влаштовано 7 дітей, до ПТНЗ– 3). Тобто із 12 дітей, взятих на первинний облік до сімейних форм виховання влаштовано – 75 %.

Найкраща форма влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – усиновлення. На даний час на території міста проживають 22 сім’ї, які усиновили 25 дітей. Впродовж 2015 року службою у справах дітей видано 11 висновків про доцільність усиновлення дітей. Всі заяви громадян про усиновлення задоволено в судовому порядку.

В місті функціонує 9 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей та 1 особа із числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні сім'ї перебувають під супроводом всіх суб’єктів соціального супроводу. На обліку потенційних прийомних батьків перебуває одна подружня пара, яка бажає взяти на виховання та спільне проживання у свою сім’ї дівчинку віком до 12 років. Службою у справах дітей проводиться робота щодо підбору дитини для кандидатів в прийомні батьки.

Вживаються заходи щодо захисту житлових та майнових прав неповнолітніх, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж року службою у справах дітей розглянуто 21 заяву батьків щодо захисту житлових і майнових прав дітей. Виконавчим комітетом міської ради надано 21 дозвіл на укладання правочинів із майном/житлом дітей.

З метою захисту житлових прав дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16 – річного віку, службою у справах дітей передається пакет документів на дітей вище зазначеної категорії для взяття їх на квартирний облік для позачергового забезпечення житлом. У 2015 році на квартирний облік при виконавчому комітеті міської ради для позачергового забезпечення житлом поставлено 3-х дітей.

Станом на 31.12.15 на квартирному обліку при виконавчому комітеті Новоград – Волинської міської ради перебуває 6 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 34 особи із їх числа віком від 18 до 23- х років та 16 осіб старше 23 – х років. Всі вище зазначені особи потребують забезпечення житловими приміщеннями.

На виконання регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням Житомирської обласної ради від 12.06.13 № 896 та Міської цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради 24.12.15 придбано однокімнатну впорядковану квартиру з метою забезпечення права користування даним житлом особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Вказану квартиру буде передано до житлового фонду соціального призначення, рішенням виконавчого комітету міської ради квартирі буде надано статус соціального житла, та передано у користування особі із числа дітей, позбавлених батьківського піклування, на підставі договору найму соціального житла.

На обліку в службі перебуває 71 дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах, в тому числі 7 дітей зазнали жорстокого поводження в сім’ї та 2 дітей, які систематично залишають місця постійного проживання. З батьками проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, вживаються заходи адміністративного впливу, акцентується увага на обов’язковому залученні дітей шкільного віку до навчання.

З метою систематичного контролю за вихованням та утриманням дітей в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах, протягом року проводились обстеження їх житлово-побутових умов. Так, в 2015 році спеціалістами служби у справах дітей спільно з працівниками Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і педіатрами комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новограда-Волинського» проведено 125 обстежень умов проживання сімей, в яких виховуються діти вищезазначеної категорії.

За результатами обстежень умов проживання дітей до Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Житомирській області службою у справах дітей підготовлено та направлено матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності 78 батьків за ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків, до Новоград-Волинського міськрайонного суду направлено 8 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав. Задоволено 4 позови.

З метою запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню дітьми протиправних дій, впродовж року службою у справах дітей міської ради організовувались та проводились профілактичні вечірні рейди ,,Діти вулиці“, ,,Вокзал“, ,,Захист суспільної моралі“. Протягом 2015 року проведено 30 таких рейдів, під час яких виявлено 40 дітей. Зафіксовано 6 фактів продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів та 2 факти втягнення дітей у пияцтво. Всіх дорослих осіб, які вчинили вище зазначені правопорушення притягнуто до адміністративні відповідальності (за ст. 156 КУпАП, ст. 180 КУпАП).З неповнолітніми та їхніми батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди, батьків притягнуто за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності. за ст. 184 КУпАП.

На виконання розділу V «Мінімізація злочинного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище» Комплексної програми профілактики злочинності на 2011-2015 роки протягом 2015 року проведено 19 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких заслухано 850 особових справ, 4 засідання колегії служби у справах дітей.
 

 

Служба у справах дітей Новоград-Волинської міської ради