1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children»

1 Червня 2022, 15:54

День, коли всі закликають зупинити домашнє насильство над дітьми, проводять освітні компанії для дітей про те, куди вони можуть звернутися в разі обмеження їх прав і вчать суспільство враховувати потреби дитини. Також – це день дитячих посмішок, мрій, яскравих кольорів, які, на жаль, у цьому році були пофарбовані в чорний. 24 лютого життя сотень тисяч українських дітей змінилося назавжди. Звуки повітряної тривоги, втрата домівки, близьких людей, звичного для дитини світу. Змінилося все, що 20 листопада 1959 року було проголошено Декларацією прав дитини. Рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку були порушені.

Тому сьогодні ми повинні говорити про це. Звертати увагу світової спільноти на трагедію, яка відбувається в нашій країні, згадати дітей які загинули, які були поранені, яких насильно вивезли до російської федерації, тих хто вимушений був виїхати за кордон. Ми повинні зробити все можливе, щоб діти жили в мирі, щоб система, яка їх захищає вдосконалювалася та ставала дійсно незрушним гарантом їх захисту.

Сьогодні День захисту дітей інший. І діти стали іншими. Вони подорослішали, але все одно залишилися дітьми, які хочуть гратися, радіють подарункам і вірять в краще майбутнє. І я щиро вірю, що їх мрії здійсняться і все буде добре.

Я хочу побажати всім маленьким, але неймовірно важливим членам нашого суспільства бути здоровими, жити під мирним блакитним небом, вірити в добро, бо воно дійсно завжди перемагає і насолоджуватися своїм дитинством.

Нонна ЛОЙКО, начальник служби у справах дітей міської ради

Чат-бот Гаряча лінія