Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги

Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги у 2021 році

Проєкт Миргорода та Новограда-Волинського на підтримку малого та середнього бізнесу

Проєкт „EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП” націлений безпосередньо на стимулювання сталості й відновлення української системи підтримки МСП у містах та місцевих громадах під час пандемії COVID-19. Для участі у Проєкті за допомогою конкурсу грантів для системної підтримки малих і середніх підприємств під час пандемії COVID-19 було відібрано українських 12 громад.

Проєкт Миргорода та Новоград-Волинського “Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії” дістав перемогу у конкурсі та отримав фінансування. Партнерами проєкту стали: Миргородська міська рада, Новоград-Волинська міська рада, ГО “Зміни можливі” (Миргород), ГО “Звягельчани” (Новогорад-Волинський), Регіональний Фонд підтримки підприємництва по Полтавській області.

Заплановані заходи в рамках проєкту:

  • Навчальні поїздки представників малого та середнього бізнесу між громадами-партнерами, обмін досвідом
  • розробка покращень програм підтримки малого і середнього підприємництва під час пандемії
  • “Ранкова кава” – зустріч підприємців із представниками муніципалітетів та між собою
  • впровадження двох навчальних циклів для МСП для підприємців початківців та досвідчених підприємців
  • проведення опитування та обговорення спільних потреб для розвитку і розширення МСП та шляхи посилення їх спроможностей
  • проведення конкурсу кращого бізнес-плану середвипускників навчального курсу молодого підприємця
  • Створення мотиваційних відеороликів про підприємців, що впроваджують діяльність у громадах
  • Розробка та виготовлення портфоліо територіальних громад із зазначенням інформації про діючі МСП та розповсюдження серед громад в Україні та за кордоном
  • Проведення муніципального Хакатону у  громадах-партнерах

Проєкт «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.

2021 рік

11.07 Презентація проекту. Стартова зустріч
28-30.07 Ознайомчий візит Миргородської делегації в Новоград-Волинський
18-22.08 Перший муніципальний Хакатон в Новограді-Волинському
06-08.10 Ознайомчий візит Новоград-Волинської делегації в Миргород
15-19.11 Тренінг для підприємців-початківців

Триває робота над розробкою програми з підтримки підприємництва

29.11-03.12 Тренінг для діючого бізнесу
29.0719.08

24.09

29.12

«Ранкова кава» з міським головою

Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги у 2022 році

З метою розвитку інституційної спроможності громади, пошуку додаткових (позабюджетних) джерел фінансування на втілення проектів у Новоград-Волинській міській територіальній громаді здійснюється відповідна співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги.

НЕФКО

Новоград-Волинська міська територіальна громада в липні 2022 року стала учасником Програми дій Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні». Програмою передбачена грантова підтримка на реконструкцію будівель під житло для переселенців у сумі понад 2 млн. Євро.

Вивчивши наявні можливості, найкращим варіантом для реалізації Програми у громаді визначено 3-поверхову будівлю Новоград-Волинської філії комунальної установи «Житомирський обласний центр крові» на вулиці Василя Карпенка 63 (колишня вул. Герцена), яка тривалий час не використовувалася та перебувала у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області. За підтримки районної та обласної адміністрацій, місцевих депутатів обласної ради дана будівля 16 червня 2022 року рішенням сесії обласної ради передана до комунальної власності Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Проект на вулиці Василя Карпенка є досить амбітним, адже передбачає втілення у стислі терміни та надання переселенцям готового житла «під ключ», тобто з внутрішнім ремонтом, сантехнікою, необхідним набором меблів та побутової техніки, передбачається і енергоефективна складова, встановлення сонячних панелей на даху будівлі.

Міська рада наразі активно працює по реалізації у громаді зазначеної Програми НЕФКО. Зокрема, наразі триває процедура відбору виконавця робіт та розробляється положення щодо виділення житла для ВПО за участі експертів Ради Європи.

ГОВЕРЛА

З серпня  цього року Новоград-Волинську міська територіальна громада стала учасником проекту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). До проекту, в тому числі, увійшли 39 громад із Житомирської, Закарпатської, Одеської та Рівненської областей.

Завдяки участі наша громада отримує підтримку для зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадськості на всіх рівнях. Також надаватиметься консультативна та методологічна допомога. Проект триватиме 5 років.

Проект впроваджується через навчальні заходи, а саме: семінари, тренінги, методичні рекомендації, надання менторської підтримки, демонстрацію кращих практик.

В рамках проекту в громаду надійшли генератори та обладнання для ліквідації надзвичайних ситуацій.

ЮНІСЕФ

З метою облаштування безпечного перебування дітей в закладах освіти громада отримала грантове фінансування для поліпшення навчального середовища у Пилиповицькому ліцеї на суму 3 тис. дол. США. Очікуємо також надходження 3 млн. грн від програми для облаштування укриття в ліцеї № 4 м. Новограда-Волинського.

ПРООН

Під час повномасштабного вторгнення росії за фінансової підтримки Програми розвитку ООН вдалося закупити інструмент (бензопили) та продукти харчування довготривалого зберігання на суму 280 тис. грн.

Фахівці ПРООН здійснили енергетичні аудити садочку №16, школи № 7 та поліклінічного корпусу міськрайТМО.

Реалізуємо проект із створення в громаді освітньо – безпекового центру «SAFE HUB». Метою якого є організація якісного освітнього процесу з цивільного захисту  та надання  домедичної допомоги шляхом впровадження  інноваційної практичної програми для здобувачів освіти різних вікових груп, в тому числі ВПО та інших вразливих груп. Фінансування від ПРООН складає біля 26 тис. дол США.

Від Програми підвищення стійкості та відновлення громад, що постраждали внаслідок воєнних дій, в рамках проєкту «Мери за економічне зростання», що реалізується ПРООН у партнерстві з Європейським Союзом отримали  електричні обігрівачі (конвекторів) для обладнання місць постійного проживання внутрішньо-переміщених осіб та місцевого населення, що постраждало внаслідок війни.

GIZ

Вже другий рік поспіль триває співпраця з нашими німецькими партнерами в сфері енергоефективності. Влітку цього року експертами проекту Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується в Україні компанією GIZ за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії здійснено енергоаудит КП НВМР «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Новоград-Волинський водоканал результати роботи експертів були представлені керівництву громади. За фінансування проекту отримано обладнання, яке допоможе скоротити енергоспоживання на підприємстві. Також на стадії впровадження проект щодо підвищення енергоефективності будівлі місцевого ліцею № 4.

Завдяки програмі EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, що співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується GIZ, отримали принтери, мультимедійну дошку та проектор, ноутбуки та камер відеоспостереження. Обладнання дає можливість проводити відеоконференції, тренінги та інтерактивні заходи за участі представників бізнесу, влади та громадських організацій, що дало поштовх для  створення інтерактивного майданчику для спілкування та налагодження співробітництва.

Проект Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні»

Спільно з експертами Проекту Ради Європи розробили та затвердили на сесії міської ради положення щодо участі громадськості у вирішенні питань місцевого самоврядування, а саме положення про місцеві ініціативи та про проведення публічних консультацій з місцевими мешканцями та ВПО. Також розроблено програму співпраці з волонтерами.

Фахівці проекту спільно із зацікавленими сторонами, а саме місцевим бізнесом та внутрішньо переміщеними особами, які знайшли прихисток в нашій громаді,  напрацювали рекомендації щодо розробки положення про порядок виділення житла для ВПО, в тому числі в рамках проекту НЕФКО.

ГО «Екоклуб»

Триває реалізація проекту щодо встановлення сонячної станції на території КНП «Новоград-Волинське міськрайонне медичне об’єднання».

Інша міжнародна допомога

У рамках міжнародної благодійної ініціативи Valores Foundation «Shelter Ukraine» (спільно з ГО Silab Ukraine” та БФ «Вплив»). (через ГО Громадська організація «Мережа навчальних закладів міста Новограда – Волинського»)  закуплено продукти харчування, засоби гігієни та інші товари першої необхідності для переселенців на суму  200 тис.грн.

Отримали грант від Данської ради у справах біженців  280 тис.грн. (через ГО Громадська організація «Мережа навчальних закладів міста Новограда – Волинського») на закупівлю продуктів харчування, засобів гігієни та інших товарів першої необхідності для переселенців.

У співпраці з ГО «Новоград-Волинська міська організація жінок» та депутатської групи «Рівні можливості» облаштовано пункт прокату речей першої необхідності для ВПО на базі Територіального центру соціального обслуговування. ІСАР «Єднання» допоміг придбати побутову техніку на суму 100 тис. грн. Згодом до цієї ініціативи також долучилася і міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України.

Благодійний фонд Ізоляція надав гернератор та побутову техніку для облаштування пункту прихистку для ВПО на базі дошкільного закладу № 6 на суму 150 тис. грн.

Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги у 2023 році

Енергоефективність та розвиток ВДЕ

Безперервне функціонування системи енергоменеджменту забезпечували через здійснення щоденного енергомоніторингу за допомогою інформаційної системи «ІСЕ», яка забезпечувала оперативний контроль та аналіз показників. Це дозволило досягти без додаткових інвестицій скорочення енергоспоживання до 10% за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів.

В рамках спільного проєкту від ГО «Екоклуб» та ГО «Екодія» громада розробила довгострокову Програму розвитку відновлюваних джерел енергії, а також встановлення сонячної електростанції біля ЦРД «Дельфін» для забезпечення сталого функціонування басейну протягом року, а також зниження споживання електроенергії. Вартість проєкту складає близько 1,5 млн грн, тому числі є грантова складова (271 тис.грн).

Громада була відібрана для участі у проєкті «Децентралізація енергопостачання на рівні муніципальних кварталів» від Німецького енергетичного агенства (Dena) за дорученням Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини, отже, запланували встановити також тепловий насос на ЦРД «Дельфін».

На очисних спорудах КП ЗМР «Звягельводоканал» встановлено сонячну станцію потужністю 150 кВт, вартістю 5 млн грн та здійснено реконструкцію на очисних спорудах із заміною повітродувок (вартість проєкту – 18 млн грн).

Замінено та утеплено дахи в Ліцеї №4 та Гімназії №9, встановлено енергоефективні вікна в закладах освіти та культури.

Встановлено сонячну станцію на даху Ліцею №1 імені Лесі Українки потужністю 40 кВт. Орієнтовна вартість проєкту 1,3 млн грн.

Розроблено техніко-економічне обґрунтування зі встановлення теплових насосів на об’єктах центрального теплопостачання.

 

 

СПІВПРАЦЯ З ПРОЄКТАМИ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИМИ МУНІЦИПАЛІТЕТАМИ

З метою розвитку інституційної спроможності громади, пошуку додаткових (позабюджетних) джерел фінансування на втілення проєктів у Звягельській міській територіальній громаді здійснювалася відповідна співпраця з проєктами міжнародної технічної допомоги.

Тривала співпраця Звягельської міської територіальної громади з Програмою дій Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні». Продовжувалися роботи із реконструкції будівлі на вул. Василя Карпенка, 63 в м. Звягель. Облаштовувалися 47 квартир «під ключ» для переселенців: з внутрішнім ремонтом, сантехнікою, необхідним набором меблів та побутової техніки. Передбачили енергоефективну складову, а саме встановлення сонячних панелей на даху будівлі. Програмою надано грантову підтримку у сумі 2 млн 460 тис. євро.

У співпраці з НУО «Сучасний формат» в рамках проєкту від humedica e.V. у приміщенні по вул. Василя Стуса, 4 в м. Звягель – облаштовувалися 7 квартир для ВПО. Грантова складова – 3,7 млн грн.

Продовжувалася співпраця з Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). В рамках проєкту в громаду надійшли генератори великої та малої потужності, обладнання для ліквідації надзвичайних ситуацій, екскаватор, на суму близько 5,7 млн грн.

Розпочали співпрацю з проєктом Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період». Здійснювали розробку проєкту Стратегії розвитку Звягельської міської територіальної громади до 2028 року із залученням механізмів широкого громадського обговорення та експертної підтримки Ради Європи. Продовжували роботу з реалізації заходів програми підтримки волонтерства, провели тренінг «Юридична підтримка волонтерів», долучилися до організації ІІ волонтерському форумі «Звягельський тил: разом до перемоги!». Розробляли проєкт «Шкільний громадський бюджет».

Розпочали співпрацю з проєктом ПРООН/GIZ «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)» щодо створення в громаді сучасного центру розвитку бізнесу та креативних інновацій шляхом реконструкції будівлі колишнього кінотеатру на вул. Шевченка 5/1 із грантовою складовою 850,2 тис. дол. США.

Крім того, спільно з ГО в рамках проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з вересня 2023 року розпочали створювати План місцевого економічного розвитку громади.

Майже завершили проєкт щодо підвищення енергоефективності будівлі Ліцею № 4 із залученням грантових коштів у сумі 100 тис. євро в рамках проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні». Проводили заміну даху з утепленням, замінили вікна на енергоефективні, розглянули можливість додаткового грантового фінансування на завершення енергоефективних заходів у 2024 році.

З метою облаштування безпечного перебування дітей в закладах освіти громада отримала грантове фінансування від ЮНІСЕФ для поліпшення навчального середовища у Пилиповицькому ліцеї на суму 3 тис. дол. США. Профінансовано від програми для облаштування укриття в Ліцеї № 4 м. Звягеля. Також співпрацювали в напрямку забезпечення доступу до питної води, безпечного та доступного освітнього середовища.

У співпраці з ГО «Новоград-Волинська організація жінок» реалізовали проєкт щодо психологічної підтримки та інтеграції жінок і дітей ВПО у громаду від Українського Жіночого Фонду вартістю 500 тис. грн.

Спільно з ГО «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського» реалізували проєкт зі створення в громаді освітньо-безпекового центру «SAFE HUB». Його мета – організація якісного освітнього процесу з цивільного захисту та надання домедичної допомоги шляхом впровадження  інноваційної практичної програми для здобувачів освіти різних вікових груп, в тому числі ВПО та інших вразливих груп. Фінансування від ПРООН складає біля 26 тис. дол. США.

 

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО З МІСТАМИ-ПОБРАТИМАМИ 

Цього річ підтримували стійкі зв’язки та закріплювали контакти започатковані у 2022 році.

Федеративна Республіка Німеччина

У березні 2023 року міський голова Микола Боровець разом із заступницею міського голови Іриною Гудзь взяли участь у форумі муніципального партнерства. Захід відбувся в Німецькому місті Зіндельфінген. Організатори заходу – Сities 4 Cities | United 4 Ukraine. Під час заходу, Миколою Боровцем було підписано Угоду про співпрацю з містом Людвігсгафен-на-Рейні.

В листопаді цього року Звягельська громада долучилася до участі в німецько-українській конференції в місті Лейпциг (Німеччина). Громаду представляли секретар міської ради Оксана Гвозденко та депутатка міської ради Валентина Тростенюк.

В рамках проєкту PHOENIX4UA, ініціатива Cities 4 Cities / United 4 Ukraine громада отримала 2 мікроавтобуси, які були передані на лікарню та виконком, автобус – переданий туристичному центр та 2 пожежніу машиниу, якіа буде задіяноа для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Громади-партнери радо приймають наших найменших мешканців. Завдяки фінансовій підтримці Валентини  Собецької, голови німецької асоціації Kinderhilfe Ukraine – Rhein-Neckar für Novograd-Volynskij/Swjahel e.V. (Допомога дітям України: Рейн-Неккар для Новограда-Волинського/Звягеля) талановиті та обдаровані діти нашої громади з фольклорного ансамблю “Мальва” (14 осіб) відвідали в серпні 2023 року м.Людвігсгафен-на-Рейні, де презентували громаду на високому рівні та організовували благодійні концерти на підтримку ЗСУ.

Від  німецької асоціації Kinderhilfe Ukraine – Rhein-Neckar für Novograd-Volynskij/Swjahel e.V. (Допомога дітям України: Рейн-Неккар для Новограда-Волинського/Звягеля) громада отримала 2 генератори для будинків сімейного типу та спеціальний транспорт для перевезення осіб з інвалідністю в Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

Республіка Польща

Громади-партнери радо вітають наших найменших мешканців.

Делегація Звягельської громади відвідала м. Ломжа з метою обміну досвідом в сфері культури та туризму у травні 2023 року з нагоди Дня музеїв.

Юні спортсмени та талановита молодь громади взяли участь в XXIII Польських іграх шкільної молоді, які відбулися в червні 2023 року в Ломжі.

Взимку 2023 року юні спортсмени відвідали місто-побратим Белхатув, а в липні діти ветеранів та ветеранок перебували в цьому місті з культурно-туристичною метою.

В червні 2023 року делегація у складі освітян, медиків та громадських організації перебувала в Ломжі з нагоди відзначення 605 річниці надання прав міста та вяла участь у конференції з міжнародної співпраці. Саме в цей час проходила виставка картин художників польського міста-побратима у Звягелі.

У червні делегація від громади взяла участь у Днях Белхатува.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Міський голова Микола Боровець представив Звягельську громаду у Міжнародній конференції з питань відновлення України: Ukraine Recovery Conference, яка відбулася в червні у Лондоні, Великобританія.

У міжнародному заході брали участь світові лідери та представники українського уряду, міжнародних фінансових установ, бізнесу, громадськості, які обговорювали плани повоєнного оновлення та стратегії довгострокового реформування в Україні.

 

Чат-бот Гаряча лінія