Міжнародні зв’язки

Міжнародне співробітництво з містами-побратимами у 2022 році

Не зважаючи на обмежені можливості, спочатку пандемія, спричинена  ковід-19, а в подальшому і російська агресія, змогли налагодили ефективну комунікацію шляхом організації онлайн зустрічей. Так завдяки таким заходам вдалося налагодити комунікацію з м. Зіндельфінген (Німеччина), Людівксгафен на Рейні (Німеччина) та Ходзезьким Повітом (Польща), підписано Угоду про співпрацю з Ризькою Метрополією (Латвія).

У співпраці з нашими міжнародними партнерами керуємося принципом рівний-рівному, основний месидж – отримати досвід стосовно інтеграції місцевого самоврядування та бізнесу в Європейську спільноту, вивчити проблемні питання з якими зіштовхнулися наші країни-сусідки під час перехідного періоду вступу до ЄС.

Влітку цього року вище керівництво громади спільно з представниками провідних бізнесів (О. Ющенко, директор меблевої фабрики «Мірт» та Олена Стретович, директор «Органік мілк») відвідали міста-побратими: Белхатув, Опочно, Ломжу  (Польща) та започаткували нові зв’язки з містами Велюнь (Польща) та Банська Бистриця (Словаччина).

За фінансової підтримки проекту GIZ EU4Business  восени цього року представники місцевої влади та бізнесу (в тому числі Микола Сиченко, голова Спостережної Ради ПрАТ ВКФ «Леся», член Ради директорів)  перебували в інституційній поїздці країнами Європи, де взяли участь у Форумі економічної співпраці міст-партнерів з Польщі та України в  м. Белхатув та участь у 1-му словацько-українському бізнес форумі сталого розвитку м. Банська Бистриця, науковій конференції із розширення підприємницької діяльності в  м. Ломжа. Основна мета візитів – активізація партнерств, промоція громади на міжнародному рівні задля розширення ділового співробітництва з метою залучення додаткових ресурсів  та налагодження стійких економічних зв’язків.

Громади-партнери радо приймають наших найменших мешканців, так влітку цього року група дітей батьки, яких загинули в АТО два тижні перебувала в м. Белхатув (Польща) на відпочинку разом із дітьми з м. Южноукраїнськ, а талановиті-обдаровані діти нашої громади відвідали м. Зіндельфінген (Німеччина) в листопаді-грудні 2022 року.

Плануємо і надалі продовжувати роботу в цьому напрямку: розширювати контакти, залучати експертів та  реалізовувати спільні проекти із сталого розвитку громад.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія