1 серпня – день пам’яті видатної землячки Лесі Українки

1 Серпня 11:18
1 серпня – день пам’яті видатної землячки Лесі Українки
Цього дня, у 1913 році, у місті Сурамі (Грузія), що неподалік від Кутаїсі, на 43 році життя відійшла у вічність Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка, 1871-1913), видатна українська поетеса, драматург, діячка українського національного руху, євроінтегрантка.
Саме тут родина Косачів – мати Олена Пчілка, її менша дочка Ісидора, Леся Українка та її чоловік – Климент Квітка, проживала на маленькій дачі з балконом в останні дні її життя.
Леся Українка важко хворіла, але, не зважаючи на це, вона продовжувала писати. Перший вірш вона написала у 9 років, а останній – у 40 років. У її безсмертному творчому доробку – велика кількість віршів, поем та драматичних творів, проза, листи та статті.
На світанку 1 серпня 1913 року Леся Українка відійшла у вічність. Їі тіло потягом доправили до Києва, де 8 серпня відбулось поховання на Байковому кладовищі.

1 серпня, в день 109 роковин смерті видатної землячки, квіти до пам’ятника Лесі Українки поклали міський голова Микола Боровець, заступники міського голови Наталія Борис та Ірина Гудзь, представники установ галузі культури.

Чат-бот Гаряча лінія