1 травня – День праці

1 Травня 2024, 10:05

1 травня відзначаємо День праці – день об’єднання людей, які щодня працюють на благо України.

Історія цього свята сягає 1886 року, коли 1 травня відбулися страйки робітників у Чикаго, які вимагали скорочення робочого дня до 8 годин через те, що на деяких фабриках та заводах працювали по 15-20 годин на день. Під час акцій протесту 4 травня загинули як поліцейські, так і протестуючі. Це призвело до масових протестів у Нью-Йорку, Вашингтоні та Пітсбурзі.
У 1888 році 1 травня почали відзначати як День боротьби за права робітників на засіданні національної федерації праці – AFT.
В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові у 1890 році, а на сході країни це сталося у 1900 році. День Праці також був державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці. У 2017 році Верховна Рада України внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, перейменувавши “День міжнародної солідарності трудящих” на “День праці”.
Наш народ завжди відзначався любов’ю до праці, вкладавши сили й талант у розвиток своєї країни. Це видно у кожному куточку, у кожній галузі – від сільського господарства до високотехнологічних індустрій.
Навіть у складних умовах війни, коли життя та здоров’я ставляться під загрозу, українці лишаються наполегливими й послідовними у своїх зусиллях забезпечити майбутнє.
Наші захисники на фронті виконують свою роботу професійно, забезпечуючи безпеку нашого народу. Ми їм дуже вдячні!
Нехай це свято праці нагадує про важливість миру та стабільності, а праця буде основою розвитку України та її економіки.
Бажаємо всім працювати під мирним небом на вільній українській землі.
З повагою міський
голова Микола Боровець,
секретар міської ради Оксана Гвозденко

Чат-бот Гаряча лінія