У Житомирі провели регіональну конференцію «Ментальне здоров’я – стійкість майбутнього»

10 Жовтня 2023, 16:00
День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Він спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
Сьогодні в рамках відзначення Всесвітнього дня ментального здоров’я у Житомирі провели регіональну конференцію «Ментальне здоров’я – стійкість майбутнього», до якої долучилась заступниця міського голови Наталія Борис.
В умовах війни психічне чи ментальне здоров’я українців потребує особливої уваги. Адже постійний стрес та усвідомлення того, що кожної хвилини може початися повітряна тривога чи обстріл спричиняє негативний вплив на нашу психіку.
На Житомирщині наявна більшість з факторів повномасштабної війни. Область дізналася, що таке окупація, постійні обстріли, постійна ворожа загроза на кордоні. Багато людей на Житомирщині потребують ментального відновлення. Перш за все це родини наших захисників та ветерани, переселенці, а також інші жителі області, які відчули на собі страшний подих війни.
Саме тому підтримка та збереження ментального здоров’я є актуальним завданням для влади, суспільства і кожного громадянина. Це завдання вимагає комплексного підходу та спільних зусиль.
Сьогодні під час дискусії обговорили багато цікавих та корисних рішень. Це дозволить зміцнити ментальний захист та ефективно протистояти всім випробуванням.
Спільно з міністерством охорони здоров’я впроваджуються програми забезпечення доступу до якісних ментально-психологічних послуг для жителів Житомирської області. Медики та соціальні працівники постійно вдосконалюють свої навички та проходять спеціалізовані тренінги. Налагоджена тісна співпраця в напрямку ментального здоров’я з міжнародними партнерами. Зокрема організацією ЮНІСЕФ.
Але крім надання безпосередньої допомоги необхідно стимулювати людей до того, що психологічна допомога і підтримка – це важливо. Формувати в них розуміння, що мати потребу в такій допомозі в умовах, в яких доводиться жити усім – це нормально.
Підвищення обізнаності громадян щодо ментальних розладів та їх лікування – запорука здоров’я. Кожна людина має мати можливість отримувати необхідну підтримку та допомогу для збереження та зміцнення свого ментального здоров’я.
Матеріали з офіційної сторінки Віталій Бунечко
Чат-бот Гаряча лінія