101 Інформує! Обережно – тонкій лід!

23 Листопада 2016, 5:21

Уже не раз говорилося про небезпеку, яку таїть у собі лід, та любителі риболовлі, люди, що мешкають поблизу водойм, з метою скоротити шлях в обхід, особливо діти, нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки. В багатьох випадках це закінчується трагічно.

Щоб зберегти своє здоров’я, чи навіть врятувати життя, слід пам’ятати наступне:

ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;

ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см;

якщо Ви провалились на льоду річки або озера – широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримайтесь від занурення з головою, намагайтеся без різких рухів вибратися на лід, наповзаючи грудьми, і по черзі витягаючи на поверхню ноги;

вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки прийшли, і де міцність льоду таким чином перевірена, і поспішайте опинитись в теплі;

При дотриманні цих елементарних правил ви зможете запобігти біді.

НАДАННЯ ДОПОМОГИ ВРЯТОВАНОМУ.

1.Витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого-небудь за лікарем.

2.Чекати прибуття лікаря, прийняти міри для надання першої допомоги.

3.Якщо постраждалий не втратив свідомість, треба енергійно розтерти йому тіло, надіти суху білизну, напоїти гарячим чаєм чи кавою.

4.Якщо постраждалий втратив свідомість але є дихання та пульс, треба піднести до носа ватку з нашатирним спиртом, розтерти тіло.

5.Взимку або в холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, палатку чи машину, зняти мокрий одяг, зробити компрес з одеколону, води або спирту, надіти сухий одяг, напоїти гарячим чаєм або кавою.

6.Якщо постраждалий знепритомнів, треба зробити штучне дихання або зовнішній масаж серця. Штучне дихання та зовнішній масаж серця треба робити послідовно, доки постраждалий почне дихати сам і негайно відправити у лікарню.
 

Новоград-Волинський МРВ УДСНС

України у Житомирській області

 

Чат-бот Гаряча лінія