12 травня по всьому світу відзначається Міжнародний день медичної сестри

12 Травня 2021, 11:36

Свій історичний початок пам’ятна дата бере від народження англійської медсестри – Флоренс Найтингейл, яка стала національною героїнею після Кримської війни 1853-1856 рр. Тоді Флоренс разом з 38 помічницями, сестрами милосердя, доглядали за пораненими бійцями у польових госпіталях. Одужання і відновлення солдатів під керівництвом жінок стало суттєвим поворотом у розвитку медсестринства. За статистичними підрахунками, які почала проводити сама Флоренс Найтингейл, за 6 місяців їх догляду за пораненими смертність в лазаретах знизилася з 42% до 2%. Як розповідали бійці, «Леді з світильником у руці» щоночі самостійно перевіряла стан кожного постраждалого. У 1883 році Флоренс була нагородженою Королівським Червоним Хрестом, в 1904 році стала дамою милосердя ордена Св. Іоанна і у 1904 році нагороджена орденом Заслуг.

З ініціативи Анрі Дюнана в 1863 році було започатковано Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. До основних положень діяльності організації Дюнан додав нотатки Флоренс Найтингейл з догляду за хворими. Пізніше у 1912 році Міжнародним Комітетом Червоного Хреста була започаткована медаль ім. Флоренс Найтингейл, яку присуджують медичним сестрам за виняткову відданість своїй справі та мужність під час надання допомоги пораненим і хворим як у воєнний, так і в мирний час. В Україні всього 25 медичні сестри були увінчані цією відзнакою за виняткове милосердя у повоєнний і мирний час.

Висловлюємо вдячність всім медичним сестрам, які вже більше року допомагають у боротьбі з пандемією COVID-19. Також вітаємо наших патронажних сестер, які щодня докладають зусилля, аби підтримувати самотніх літніх людей, забезпечуючи їм медико-соціальний догляд.

#ЧервонийХрест #URCS #ТЧХУ

 

Червоний Хрест України

 

Чат-бот Гаряча лінія