12 травня – Всесвітній день медичної сестри

12 Травня 2022, 7:17

Починаючи з 1997 року, в Україні за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри

Цю дату обрали не випадково – цього дня у 1820 році на світ з’явилася Флоренс Найтінгейл, яку вважають реформаторкою сестринської справи.

Свого часу вона заснувала першу школу медичних сестер і заявила про необхідність відділення сестринської справи, аби та стала самостійною почесною професією. Пригадаємо слова Флоренс Найтингейл, вимовлені нею маже 100 років тому: «Сестра повинна мати потрійну кваліфікацію: сердечну – для розуміння хворих, наукову – для розуміння хвороби, технічну – для догляду за хворими».

Професія медичної сестри – складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, лишаючись при цьому ледве помітною, але вкрай значущою. Саме тому лікарі високо цінують вашу невтомну працю, а пацієнти – увагу та турботу.

Медичні сестри – це найбільший загін фахівців охорони здоров’я будь-якої країни.

В закладах охорони здоров’я Новоград-Волинської міської територіальної громади працює майже 500 медичних сестер.

Це люди, які обрали професію за покликом душі та здатні щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.

З початку повномасштабного вторгнення окупанта на територію України, 20 медичних сестер нашої громади перебувають на службі у Збройних Силах України, знаходяться разом з нашими Захисниками та Захисницями.

Дорогі наші медичні сестри, прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята!

Бажаємо міцного здоров’я, успіхів у роботі, сімейних гараздів, миру, щастя, благополуччя. Нехай ваша нелегка праця, яка повертає людям здоров’я, приносить радість та людське щастя. Збудуться всі ваші задуми, а віра і оптимізм завжди залишаються з вами!

Зі святом вас!

 

Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради

Чат-бот Гаряча лінія