15 березня відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів

15 Березня 2016, 8:01

Всесвітній День прав споживача стосується всіх громадян взагалі та кожного з нас окремо. Тому, що всі ми кожен день щось купуємо, платимо власні кошти за товари та послуги.

Правовий рівень захисту прав споживачів, реалізація їх прав на безпеку товарів, інформацію, вибір, відшкодування збитків, здійснення контролю за якістю та безпекою продукції (робіт, послуг), сприяння діяльності громадських організацій споживачів забезпечується Статтею 42 Конституції України.

У травні 1991 року був прийнятий Закон України «Про захист прав споживачів». Одними із найважливіших постулатів цього закону є право вибору та право на захист від неякісних та небезпечних товарів і послуг, отримання компенсації в разі придбання товарів чи отримання послуг низької якості.

Проте всі ми знаємо, що незважаючи на норми чинного законодавства на українські прилавки потрапляють і неякісна харчова продукція, і неякісні товари широкого вжитку, часто український споживач отримує послуги, рівень яких є надто незадовільним.

І як не прикро, навіть в епоху ринкової конкуренції любов і повага продавця до покупця — це, швидше, міф, ніж реальність, в тому числі і в нашому місті. На практиці споживачам доводиться відстоювати свої права щодня, і постійно бути напоготові, знати закони, проявляти наполегливість.

Захист громадян як споживачів, є однією з обов’язкових умов розвитку кожної правової держави.

У нашому місті державний захист прав споживачів забезпечує міська рада як орган місцевого самоврядування, тому споживачі нашого міста не залишаються один на один зі своїми проблемами, що виникають при придбанні товарів та послуг, а рівень правової обізнаності нашої громади з кожним роком підвищується.

Прийміть щирі вітання з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів.

Сьогодні і завжди зичимо Вам високого рівня обслуговування, сподіваємось, що Вам завжди буде приємно відвідувати будь-які заклади, де на Вас завжди чекають та готові надати якісну консультацію, підтримку в обранні необхідної Вам речі чи послуги. Нехай завжди Вас радують цікавими пропозиціями, акціями, знижками та подарунками, а у Вашій оселі панує мир, затишок і піднесений настрій від приємних покупок.
 

Відділ підприємницької діяльності міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія