15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 Лютого 2023, 14:26

Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр радянського союзу. 15 лютого 1989 року, коли останній солдат залишив афганську землю – війна була програна.
В Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів з України. За даними командування об’єднаних сил ЗС України в цій війні загинули 4 тисячі українців, 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей – сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч – залишилися інвалідами.
Цього дня також вшановують й інших військових, які брали участь у різних війнах на територіях 16 країн – В’єтнам, Сирія, Чилі, Іспанія, Єгипет, Ефіопія, Ангола та інші “гарячі” точки. В незалежній Україні наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій.
З самого початку війни на сході України багато хто з них став на захист суверенітету та цілісності України і нині воює проти російських загарбників на передових позиціях. У нашій війні. За своїх рідних, за свою землю, свою країну, за те, щоб більше ніхто і ніколи не мав права посилати українських синів на чужу війну!
З нагоди 34-ї річниці виводу військ з Республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, керівництво громади, представники районної військової адміністрації, голова міської Спілки ветеранів афганської війни та громадськість поклали квіти до Пам’ятного знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів.
Всі, як один, звягеляни схилили голови на спомин про тих, хто загинув, виконуючи військовий обов’язок на території інших держав та тих, хто заплатив величезну ціну виборюючи мирне безхмарне небо для кожного з нас.

Перемога буде за нами!

Чат-бот Гаряча лінія