18 травня – Всесвітній день вишиванки

18 Травня 2023, 8:31

 

Щорічно у третій четвер травня відзначається Всесвітній день вишиванки.

Це міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні традиції українського народу. Цей день є символом нашої культурної спадщини, національної ідентичності та патріотизму, що єднає українців крізь простір і час.

 

Цього року Всесвітній день вишиванки припадає на 18 травня і співпадає з пам’ятними датами – Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а також 18-20 травня – річницею виходу українських захисників із Азовсталі.

 

У 2023 році Всесвітній день вишиванки проходить під гаслами «Вишиванка – це любов!» та «Вишивати – оберігати, вірити, чекати».

 

Оберігати!

Вишивка – своєрідний оберіг для українського народу. За давніми звичаями вишивані символи супроводжували людину від народження і до завершення життя, оберігали від лихого, прикликали щасливу долю. Для сучасних українців вишиванка набула сакрального значення. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з любов’ю і надією, що вони захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.

 

Вірити!

Вишивка – символ віри. І нині наша віра в Україну, український народ, Сили оборони і Господнє заступництво – не згасає.

 

Чекати!

Сьогодні українці вишивають сорочки та чекають на повернення з фронту і полону найдорожчих. Вишивають в очікуванні Перемоги.

 

Вишиванка – це любов!

Українці всього світу в цей день одягають вишиванки, проголошуючи любов до Батьківщини, свого народу, своєї історії.

 

Вишиваймо та вбираймося у вишиванку! Це наш оберіг, символ свободи та боротьби, надії та віри у ПЕРЕМОГУ!

За матеріалами Всесвітній день вишиванки

Чат-бот Гаряча лінія