19 червня відзначають День фермера

18 Червня 2022, 10:47

Є така професія – землю плекати. Це не просто робота на землі, а дбайливе господарювання за традиційним українським укладом, колосальна напруга сил і повна самовіддача.

Згідно Указу Президента від 18 червня 2020 року №234/ 2020, «Ураховуючи значення фермерських господарств для розвитку сільського господарства України», встановлено їх професійне свято – День фермера, яке відзначають 19 червня. Робота українських фермерів регулюється спеціальним Законом України.

На землях Новоград-Волинської міської територіальної громади здійснюють господарську діяльність п’ять фермерських господарств, у яких в обробітку більше двох тисяч гектарів орендованих земель. Ці агроформування займаються вирощуванням зернових, бобових, технічних та кормових культур. Подвір’я фермера не можна уявити без сільськогосподарських тварин. Більшість фермерів утримують пасіки. Найбільша кількість бджолосімей у ФГ « Баур-ММ» та ФГ « Золотий нектар».

Своєю працею фермери громади не лише розвивають сільську економіку, але і створюють нові робочі місця, підтримують традиції і культуру рідного краю. У фермерстві втілилися кращі риси господарювання- працьовитість, стійкість, природна кмітливість, активна громадянська позиція, соціальна відповідальність і патріотизм.

Вітаємо усіх фермерів Новоград-Волинської територіальної громади та дякуємо за вашу наполегливу працю! Бажаємо вам високих врожаїв під мирним небом та гарної погоди. Нехай засіки повняться відбірним зерном, а ваші сім’ї – достатком і благополуччям.

Миру, міцного здоров’я вам і вашим близьким!

 

Відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради

Чат-бот Гаряча лінія