20 червня – Всесвітній день біженців

20 Червня 2024, 10:55

Щорічно 20 червня відзначається Всесвітній день біженців, який був встановлений Організацією Об’єднаних Націй для вшанування сили, мужності та витримки мільйонів біженців по всьому світу.

У 2001 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про статус біженців 1951 року та Протоколу щодо статусу біженців 1967 року, привівши національне законодавство у відповідність до цих міжнародних актів.
Всесвітній день біженців нагадує нам про тих, хто був змушений залишити свої домівки, родини, роботу та друзів, тих, хто був змушений шукати притулок та захист в чужих країнах.
На сьогоднішній день понад 6 мільйонів українців залишили свої домівки. Багато з них знайшли притулок у Польщі, Румунії, Угорщині, Чехії та інших країнах. На жаль, багатьом з них не залишилося можливостей повернутися.
Незважаючи на те, як щиро нас приймають у нових місцях, ми мріємо повернутися додому. Віра у перемогу дає нам силу пережити всі жахи війни та подолати всі труднощі.

Кожна війна завершується миром! Мир прийде і на нашу землю, і наші співвітчизники, які були змушені покинути рідну землю, обов’язково повернуться додому!

Чат-бот Гаряча лінія