21 вересня – Міжнародний день миру

21 Вересня 2021, 9:32

Тема 2021 року: Відновлення за принципом «краще ніж було»

Щороку 21 вересня міжнародна громадськість відзначає Міжнародний день миру. Цей День Генеральна Асамблея оголосила днем зміцнення ідеалів миру серед всіх країн і народів – як на національному, так і на міжнародному рівні.

Пандемія COVID-19 продемонструвала важливість колективних зусиль з надання допомоги кожній людині у відновленні за принципом «краще ніж було» і створення більш рівноправного, справедливого, інклюзивного та сталого світу.

Пандемія в першу чергу вдарила по уразливим групам населення. До квітня 2021 року в усьому світі було вироблено понад 687 млн. вакцинацій від COVID-19, але більше 100 країн не отримали жодної дози вакцини. Люди, які опинилися в умовах конфліктів, знаходяться в особливо вразливому становищі у зв’язку з відсутністю доступу до послуг в галузі охорони здоров’я.

23 березня 2020 Генеральний секретар ООН закликав сторони всіх конфліктів на планеті припинити військові дії і дозволити людям впоратися з пандемією коронавірусу. За словами голови ООН, на тлі стрімкого поширення вірусу, абсурдність війни стала ще більш очевидна. Рада Безпеки одноголосно прийняла резолюцію, що закликає держави-члени витримати «стійку гуманітарну паузу» в локальних конфліктах. Глобальне припинення вогню має і надалі дотримуватися, щоб забезпечити людям, захопленим конфліктом, доступ до життєво важливої вакцинації і лікування.

Пандемія супроводжується сплеском стигматизації, дискримінації та ненависті, які призводять до загибелі людей. Вірус атакує всіх. І не важливо звідки ми родом і якої релігії. Зіткнувшись з цим спільним ворогом людства, ми повинні пам’ятати про те, що ми не вороги один одному. Щоб оговтатися від руйнівних наслідків пандемії, ми повинні укласти між собою мир.

Також необхідно укласти мир з природою. Незважаючи на обмеження на пересування і уповільнення економічної активності, процес зміни клімату не стоїть на місці. Нам потрібна «зелена» і стійка глобальна економіка, яка створює нові робочі місця, забезпечує скорочення шкідливих викидів і підвищує стійкість до наслідків зміни клімату.

Тема Міжнародного дня миру 2021 року – «Відновлення за принципом «краще ніж було» для створення справедливого і сталого світу». Приєднуйтесь до зусиль Організації Об’єднаних Націй зі створення більш справедливого і сталого миру на планеті.

Основні відомості:

Міжнародний день миру був заснований Генеральною Асамблею Організації Об’єднаних Націй в 1981 році. Двадцять років по тому, в 2001 році, Генеральна Асамблея одноголосно прийняла рішення щорічно відзначати День миру як день відмови від насильства і день припинення вогню.

У цей день Організація Об’єднаних Націй закликає всі країни зупинити військові дії хоча б на 24 години. Невід’ємною процедурою початку святкових заходів у всьому світі служить символічний «Дзвін миру». Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. Напис на Дзвоні свідчить: «Хай живе загальний мир у всьому світі».

 

Організація Об’єднаних Націй

 

Чат-бот Гаряча лінія