22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 Червня 2021, 8:45

22 червня 1941 року стало для наших батьків, дідів, прадідів межею – між спокоєм і тривогою, домашнім затишком і випробуваннями, життям до війни і після. Один день – і все не так, як раніше. Мрії, щасливе життя довелося відкласти на потім, до перемоги.

Український народ зазнав у Другій світовій війні колосальних втрат: 8 мільйонів своїх громадян, серед яких 5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових, молодих найбільш працездатних українців вивезли на примусові роботи до Німеччини.

Новоград-Волинська громада з самого початку війни героїчно оборонялась від нацистської навали, але вже через два тижні, 7 липня 1941 року місто Новоград-Волинський було окуповано. Тільки серед місцевих жителів в ті страшні дні протистояння було вбито, закатовано понад 44 тисячі громадян. Кожен із 905 днів окупації від рук фашистських нелюдів гинуло понад 50 чоловік.

У цей скорботний день хочеться з гордістю згадати наших земляків, які за зразкову військову доблесть отримали високі звання Героїв Радянського Союзу. Це – уродженці міста: Анатолій Трохимович Бурковський, Юрій Миколайович Горбко, Павло Іванович Сірагов, Григорій Миколайович Шостацький. Це – уродженці району: Володимир Ігнатович Жайворон, Микола Аврамович Козачок, Степан Іванович Полянський, Володимир Миколайович Степанюк, Халан Іон Єфремович.

Маємо гідно вшановувати світлу пам’ять наших земляків, віддавати належне нашим дідам, батькам, сестрам, братам, які свято виконували свій військовий обов’язок, які захищали нашу батьківщину і у випадку потреби, не вагаючись, готові були віддати найдорогоцінніше – своє життя. Їх імена, їх страждання і подвиг мають вічно бути у серцях нащадків.

Шановні ветерани, діти війни, учасники бойових дій! З нагоди Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні хочемо вкотре висловити свої повагу і вдячність. Вічна слава героям, які здобували нашу свободу на фронтах і наближували перемогу в тилу. Вічна пам’ять героям, які віддали життя, обороняючи рідний край.

Згадаймо тих, кого вже нема з нами. Вклонімося тим, хто ще живий.

З повагою

міський голова Микола Боровець,

секретар міської ради Оксана Гвозденко

 

Чат-бот Гаряча лінія