22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 Червня 2024, 7:15

Щорічно, 22 червня, український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни. Ця пам’ятна дата була встановлена Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245000 “Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні”.

Саме 22 червня 1941 року нацисти розпочали бомбардування Києва о 4 годині ранку. Вшанування пам’яті жертв війни є надзвичайно важливою складовою суспільного життя в Україні. Україна понесла велику жертву під час різних конфліктів у своїй історії, тому вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя на вівтар боротьби за незалежність та свободу країни, є нашим моральним обов’язком.

Кожен рік, країна вшановує пам’ять тих, хто захищав свободу та переміг нацизм у Другій світовій війні. Цей день став символом героїзму та мужності українського народу, який протистояв тоталітарному режиму та постраждав від його розправи. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, багато з яких ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

Понад 80 років потому нам нагадали і повторили акт злочину проти українців. 24 лютого 2022 року, о 4 ранку, російські ракети полетіли на Київ і всю Україну, і ми стали на захист своєї країни. Зараз ми боремося разом, під своїми прапорами, гаслами та за свою державу. Ми боремося за майбутнє наших дітей, захищаємо рідних і стоїмо проти зла, яке загрожує не лише нам, а й усьому світові.

Ми впевнені, що повторимо шлях до Перемоги, а окупанти будуть переможені та засуджені за криваві злочини. Слава усім Героям, які завжди стояли на захист Батьківщини! Пам’ятаємо кожного і оплакуємо усіх, хто став жертвою воєн в Україні.

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!

 

Закликаємо вшанувати пам’ять всіх загиблих хвилиною мовчання. Запаливши свічку пам’яті, згадаймо їхній подвиг у захисті від навали агресора.

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!

Чат-бот Гаряча лінія