23 січня 2016 року відбулися Загальні Збори (Конференція) Асоціації міст України

25 Січня 2016, 22:50

Головою Асоціації обрано Київського міського голову В.Кличка

У Зборах взяли участь більше 200 представників органів місцевого самоврядування-членів АМУ.

Головував  на засіданні за дорученням Правління АМУ Віце-президент Асоціації Бориспільський міський голова А.Федорчук.

На початку засідання до учасників Зборів звернувся Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  України Г.Зубко.

Децентралізація — це ключова, базова реформа, яка дозволить українцям адаптуватись до життя в Євросоюзі та остаточно знищить рудименти радянської системи управління, сказав він. «Завдяки спільній роботі Президента України Петра Порошенка, голови Верховної ради України Володимира Гройсмана, Уряду стала можливою передача повноважень місцевому самоврядуванню, реформування місцевого самоврядування, збільшення власних повноважень на місцях», — наголосив Г.Зубко. «Децентралізація — це базова реформа для того, щоб змінити економічну ситуацію в Україні», — сказав він.

«Ми маємо об’єднати зусилля у продовженні реформи і органи місцевого самоврядування мають стати флагманами децентралізації», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр України (читати виступ).

На порядок денний Загальних зборів було винесено ряд організаційних питань діяльності Асоціації. Зокрема, міські голови заслухали та схвалили Звіт Ревізійної комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності Правління Асоціації та стану сплати членських внесків за 2013 – 2015 роки та кошторис АМУ на 2016 рік. Міські голови обговорили Звіт про діяльність Правління та виконавчої дирекції АМУ за 2015 рік. Після виступів міських голів прийнято рішення затвердити Звіт. Також учасники зборів ухвалити Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення найбільш актуальних питань місцевого самоврядування. Прийнято рішення схвалити проект Звернення та доручити секретаріату зборів доопрацювати його з врахування висловлених міськими головами пропозицій (читати проект Звернення).

Далі на обговорення було винесено зміни до Статуту Асоціації. На початку грудня Правління АМУ вирішило створити робочу групу з підготовки змін до Статуту. Напрацьовані пропозиції Зборам доповів голова робочої групи Бучанський міський голова А.Федорук. Зміни до Статуту АМУ мають на меті приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства щодо неприбуткових організацій, а також вирішення деяких проблемних питань. Збори схвалили пропоновані зміни. Статут АМУ у новій редакції буде зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Далі Збори перейшли до розгляду питання формування органів управління Асоціації. Головуючий на Зборах А.Федорчук зазначив, що Правління Асоціації та Ревізійна комісія вже були обрані в червні 2015 року на Конференції в Одесі. Але після місцевих виборів виникла потреба внести корективи до персонального складу цих органів: по-перше, за результатами виборів 17 членів Правління втратили свої повноваження, по-друге, втратив повноваження один із членів Ревізійної комісії – Голопристанський міський голова А.Негра. Правління АМУ, яке засідало до початку Зборів, затвердило пропозиції, сформовані на загальних зборах регіональних відділень. Також надійшла пропозиція включити до складу Ревізійної комісії Біляївського міського голову Одеської обл. М.Бухтіярова.

Загальні Збори схвалили оновлений склад Правління АМУ та Ревізійної комісії.

Далі Збори перейшли до розгляду питання обрання Голови Асоціації. А.Федорчук доповів, що Правління АМУ рекомендувало на цю посаду Київського міського голову В.Кличка.  За підсумками голосування його кандидатуру підтримала абсолютна більшість учасників зборів (171).

Звертаючись до  учасників Зборів новообраний Голова Асоціації В.Кличко сказав: «Я вдячний вам за довіру. Як мер Києва, як ваш колега, я добре знаю всі ті проблеми, з якими стикається місцеве самоврядування. Асоціація багато робить, але ще більше повинна зробити для реального впровадження реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади. Головне завдання для нас – це реальні перетворення та реформи в кожному місті та містечку заради комфорту і гідного життя мешканців» (читати виступ).

В рамках загальних Зборів АМУ відбулося офіційне відкриття проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який Асоціація реалізуватиме за підтримки USAID. Для участі у церемонії на засідання прибув Посол Сполучених Штатів Америки Джеффрі Р. Пайєтт.

«Перед Україною відкрилася надзвичайно важливе вікно можливостей для впровадження системних змін та поглибленні реформ у всіх аспектах життя і на всіх рівнях керівництва України. Отже, саме зараз час для активного поштовху значущих змін для виконання того, що було обіцяно на Майдані. Серед найбільш важливих елементів процесу реформ в Україні – створення сприятливих умов для децентралізації та розвитку місцевого самоврядування з метою наближення влади до людей», – зазначив Пайєтт. У зв’язку з цим він сказав: «Важливо прийняти і затвердити зміни до Конституції, які закріплять ці реформи і створять надійні основи демократичного управління». При цьому дипломат запевнив, що США і європейська спільнота будуть уважно стежити за цим процесом. Разом з тим він додав, що Україна вже багато чого досягла в плані вдосконалення законодавства і, зокрема, в напрямку фінансової децентралізації з метою надання важливих ресурсів місцевим громадам, що повинно дозволити їм значно покращити якість надання послуг мешканцям та покращити інфраструктуру. Також посол назвав значним успіхом створення 159 об’єднаних громад. «Ми віримо в те, що їх успіх стане мотивуючим і надихаючим прикладом для інших громад в розумінні об’єднання й подальшої реформи місцевого самоврядування», – підкреслив Пайєтт. За його словами, це можливо, і потрібно зробити ще більше в процесі реформ. Посол оголосив про початок нового партнерства з Асоціацією міст України для підтримки процесу децентралізації шляхом впровадження нового проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні». В рамках цього проекту буде розвиватися співпраця Асоціації міст України та уряду для поглиблення демократії та посилення процесів децентралізації та зміцнення місцевого самоврядування.

Далі головуючий запросив до слова Голову Верховної Ради України В.Гройсмана.

«Посилення ролі асоціацій органів місцевого самоврядування підвищить якість прийняття рішень, забезпечить якісне упровадження сучасних практик і найголовніше – підвищить рівень життя наших людей», – заявив Голова Парламенту.

В.Гройсман нагадав, що в Україні є Закон, який регулює діяльність асоціацій органів місцевого самоврядування, але він не використовується належним чином. Разом з тим, В. Гройсман повідомив, що вже є відповідне доручення, щоб усі внесені до Верховної Ради питання місцевого самоврядування опрацьовувалися, відповідно до Закону, з представниками місцевого самоврядування. За його словами, це дозволить представникам асоціацій усвідомлювати рішення, які приймає парламент, та брати участь у голосуванні. Такі ж дії має зробити Уряд, вважає голова парламенту.

В.Гройсман зазначив, що за останні десятиріччя роль асоціацій була послаблена, «але сьогодні ми маємо усі можливості задля того, щоб громади України відчули повноваження, можливості і нові фінанси».

«Дуже важливо, щоб від наших з вами дій кожен громадянин України відчував, що у його житті щось змінилося. Дуже важливо, щоб влада місцевого самоврядування була ефективною, абсолютно прозорою і професійною. Це наше з вами завдання», – наголосив він.

Окрім того, у 2016 році необхідно зосередитися на удосконаленні механізму об’єднання територіальних громад, а також передачі повноважень, які необхідні для максимально ефективного використання своїх можливостей, органам місцевого самоврядування, зазначив Голова Верховної Ради.

«Сьогодні поле відповідальності кожного з вас – у ваших радах, у всіх структурах, які працюють сьогодні у полі місцевого самоврядування. Ми маємо це усвідомлювати. Мені дуже хотілося б, щоби це усвідомлення призвело до якісних ефективних результатів», – підкреслив керівник Парламенту.

Президент Петро Порошенко взяв участь у Загальних зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України. Глава держави присвятив свій виступ децентралізації – тому, що вже зроблено і вже дає перші результати, а також тому, що ще необхідно зробити – та закликав присутніх мерів міст до спільної роботи над втіленням децентралізації у життя (читати виступ).

На завершення Зборів Голова Асоціації Подякував Президенту України та оголосив про закриття засідання.

 

Джерело: http://auc.org.ua/news

 

Чат-бот Гаряча лінія