24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 Березня 2017, 7:37

Туберкульоз – це захворювання, що викликають бактерії (мікобактерії туберкульозу), які найчастіше впливають на легені. Туберкульоз передається від людини до людини повітрям. За даними ВООЗ, у 2016 році 10,4 мільйона осіб захворіли на туберкульоз і 1,8 мільйона померло від цієї хвороби. Понад 95% випадків смерті від туберкульозу стаються в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

Майже чверть мільйона українців наразі хворіють на туберкульоз. При цьому своєчасний доступ до діагностики та лікування залишається проблемою.

Окрім питання доступу до лікування та діагностики, поміж інших проблем також відсутність обізнаності про туберкульоз серед медичних працівників, соціальних робітників та загалом населення України. Брак інформації про поширеність туберкульозу, цільові групи населення та належні методи діагностики разом із неефективними підходами до лікування цього захворювання сприяють передачі хвороби, втраченим можливостям для профілактики, ранньої діагностики та медичного втручання, а також погіршенню стану здоров’я в інфікованих людей.

Сьогодні в Україні туберкульоз виліковний, при цьому лікування протитуберкульозними препаратами абсолютно безкоштовне. Раннє виявлення і дотримання правильного лікування – запорука успішного одужання.

Анастасія Нєпша,                                                                                       

головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді,                               

фізичної культури та спорту міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія