24 серпня – День Незалежності України

24 Серпня 2022, 6:14

Дорога громадо!

Сьогодні ми відзначаємо найважливіший день у житті України. День, коли вона здобула незалежність, день її народження як суверенної та соборної держави.

Незалежність – це про волю та свободу України, про її багатовікову історію та традиції, про тисячоліття українського державотворення.

31 рік досягнень, боротьби, звершень та падінь, десятки років становлення і засвідчення усьому світові, що ми є сильний, вольовий та незламний народ.

День Незалежності встановлений на честь виняткової історичної події – ухвалення Верховною Радою у 1991 році Акту проголошення незалежності України. Історичне рішення було прийнято абсолютною більшістю народних обранців: 346 голоси було віддано “за” незалежність, і лише 1 – “проти”.

Правильно вважати, що 24 серпня 1991 року Україна відновила державну незалежність, що стало вінцем тривалого шляху Українського народу до свободи.  Наша незалежність оплачена дорогою ціною – великою кількістю життів тих, хто боровся за ідею вільної України зі зброєю у руках і без неї, незліченною кількістю років втраченої свободи тих, хто сидів за неї у таборах та в’язницях.

І сьогодні ми продовжуємо захищати свою свободу, адже пам’ятаємо, що окупація та роки бездержавності в ХХ столітті коштували  нашому  народу  надто дорого. Внаслідок Голодомору, Голокосту, державного терору, депортацій та воєн загинули мільйони українців.

Три десятиліття нашої незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як держава, здатна утверджувати демократичні цінності, захищати свій суверенітет  і  територіальну  цілісність.

Вільна українська держава, активне й відповідальне громадянське успільство та потужні збройні сили – це той фундамент, що захищає права людини та гарантує всім українцям гідне майбутнє.

Незалежність –  як повітря.  Його не помічаєш, але без нього не можеш жити.

Нині наша незалежність – воєнна, у вогні, у боротьбі за націю та українську землю, за волю і свободу.

Цей рік, рік 31 річниці незалежності – надзвичайно важкий для кожного з нас. Наш народ, як і багато років тому продовжує героїчно відстоювати своє право називатися українцями. Адже у 21 столітті держава-терорист свідомо здійснює геноцид нашого народу, воює проти української нації. Сьогоденна боротьба за свободу нашої країни не оминула нікого, немає жодної української родини, до якої не доторкнулась війна. Ми усвідомлюємо, яку дорогу ціну доводиться віддавати за нашу Незалежність.

Але ми обов’язково переможемо, адже боремось за свої українські землі, за свою Незалежність. За нами правда, тому своє плече підставив увесь цивілізований світ, за що ми їм щиро вдячні.

У День Незалежності ми вшановуємо всіх Героїв, які століттями боролися заради того, щоб цей день настав. Ми маємо пам’ятати Героїв сучасності, завдяки кому можемо прокидатись вранці та жити, працювати на своїй рідній землі. Дякуємо нашим Захисникам та Захисницям, які щоденно наближають Перемогу України. Щоденно молимось Богу за кожного воїна.

Вічна пам’ять Героям, які віддали своє життя за Незалежність, їх подвиг навічно в наших серцях!

Віримо в Збройні Сили України!

Віримо в Україну!

Слава Україні!

 

З повагою
міський голова Микола Боровець,
секретар міської ради Оксана Гвозденко

 

Чат-бот Гаряча лінія