27 листопада – День пам’яті жертв голодоморів

27 Листопада 2021, 6:05

Шановна громадо!

Щорічно у четверту суботу листопада по всій країні у вікнах запалюються свічки пам’яті на вшанування невинних жертв страшних голодних 1921-1923, 1946-1947 років та найжорстокішого голодомору 1932-1933 років.

З кожним днем події голодомору віддаляються в часі, але не втрачають свого трагічного значення. На жаль, ми не можемо згадати кожного поіменно, оскільки гинули цілі родини, вимирали села. Проте й забувати цю жахливу трагедію не маємо права. Адже це чи не найжахливіша сторінка в історії нашого народу.

Цього року минають 88-і роковини з початку Голодомору 1932-1933 років, який забрав життя від 4,5 до 10 мільйонів українців. Найвразливішою категорією жертв сталінського геноциду стали діти, їх загинуло близько 1,5 мільйона. Таку надто високу ціну заплатив наш народ лише через те, що прагнув свободи, хотів  працювати на своїй землі та  почуватися на ній господарями.

Новоград-Волинська міська територіальна громада також відчула на собі нестерпний біль голодоморів. Всього, у Житомирській області офіційно зафіксовано близько 55 тисяч померлих. Насправді ж, цифри значно більші. Найсамперед голод врази село. В ті роки помер кожен восьмий житель Новоград-Волинщини. 27 сіл та хуторів повністю зникли з лиця землі. Чи не кожен з нас в ті роки втратив частинку свого родового коріння.

Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять. Пам’ять про тих, хто не дожив, хто не долюбив, пам’ять про живих і ненароджених.

Не будьмо байдужими до минулого, не залишаймось осторонь сьогодення і майбуття нашого народу! У спільній молитві схилімо голови в глибокій жалобі за тими людьми, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями.

Нехай Господь Бог ніколи більше не допустить такого лиха і нехай земля буде пухом для усіх спочилих жертв голодоморів!

Вічна пам’ять загиблим і вічна слава Україні!

 

З повагою
міський голова Микола Боровець,
секретар міської ради Оксана Гвозденко

 

Чат-бот Гаряча лінія