30 липня – Всесвітній День боротьби з торгівлею людьми

29 Липня 10:17

Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.

Щорічний дохід злочинців від торгівлі людьми у всьому світі складає близько 150 мільярдів доларів. Для злочинців — це величезні гроші, для людей — страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя…

Жінки та діти, які змушені покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призведуть до подбіних зростання ризиків.

26.07.2022 Новоград-Волинським міським центром соціальних служб спільно із Новоград-Волинським РВП ГУНП України в Житомирській області та управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради на базі Новоград-Волинського міського центру зайнятості провели бесіду-лекцію із безробітними особами з метою підвищення загального рівня правової свідомості та формування навичок безпечної поведінки під час подорожі, у новому місці перебування та вдома, виховання поваги до прав та основних свобод людини, толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми.

Учасників детально поінформовано щодо законодавства по протидії торгівлі людьми, сфери дії Закону, наслідками та видами допомоги, яку можуть отримати постраждалі. Всім наголошено про небезпеку нелегальної зайнятості, зокрема за кордоном, особливо під час воєнного стану в країні. Надані поради щодо власної безпеки при виїзді за межі України. Наведено приклади реальних ситуацій торгівлі людьми.

 

Новоград-Волинський міський центр соціальних служб

Чат-бот Гаряча лінія