31 травня – Всесвітній день без тютюну ВДИХАЮЧИ-ВБИВАЄШ СЕБЕ,ВИДИХАЮЧИ-ВБИВАЄШ ІНШИХ

30 Травня 2017, 18:27

В суспільстві психоактивні речовини умовно поділяють на «легкі» і «тяжкі наркотики»,а тютюнопаління називають не інакше як «нешкідлива звичка».

Наркологічна практика категорично заперечує дані уявлення.

Тютюнова залежність є клінічним різновидом інгаляційної токсикоманії.

Розподіл наркоманії і токсикоманії базується не на медичних,а на юридичних критеріях:до наркоманій відносять тільки ті залежності від речовин,вживання яких переслідується законом.

По характеру дії на організм нікотин являється нервовим ядом, який в першу чергу діє на проміжні ганглії вегетативної нервової системи,які спочатку збуджує,а потім паралізує.

Гостре отруєння від куріння цигарок може виникнути після одноразового викурювання 4-5 сигарет,а у людей,які палять вперше в житті навіть після першої цигарки.

Клініка отруєння супроводжується відчуттям печіння і сухості в роті,головокружінням,головним болем,різкою слабкістю,нудотою, блювотою, болями в животі та області серця,тахікардією,підвищеним слиновиділенням. В подальшому виникають загальна слабість,холодний профузний піт,звуження зіниць,судоми та втрата свідомості,з можливою зупинкою серця.

При хронічному отруєнні нікотином(особливо у жінок,дітей і дорослих,які перебувають у задимленому приміщенні-так званих «пасивних курців») початковими ознаками отруєння являються головний біль,головокружіння,швидка втомлюваність,поява почащеного серцебиття,болі в області серця,диспепсичні явища до повної втрати апетиту.

При тяжкому гострому отруєнні проводиться інгаляція кисню, при порушенні дихання-довготривале штучне дихання. При потраплянні в шлунок-екстренне промивання його свіжоприготованим розчином перманганату калію з подальшим використанням ентеросорбентів(активоване вугілля,ентеросгель).

У більш тяжких випадках нікотинового отруєння потрібні довготривале лікування в умовах наркологічного стаціонару,детоксикаційна терапія,психотерапія.

 

Мислінська Віта Вікторівна,

лікар-нарколог Новоград-Волинського міськрайТМО

 

Чат-бот Гаряча лінія