4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком

3 Лютого 2017, 7:18

Станом на 1 січня 2017 року по Новоград-Волинському району на диспансерному обліку онкозахворюваності знаходиться 1643 хворих з них жінки – 1101; чоловіки – 542. Взято на облік в 2016 р. 244 хворих.

Цьому сприяє цілий ряд факторів: погана екологічна ситуація, не раціональне харчування, недотримання правил здорового способу життя, шкідливі звички, несвоєчасне проходження профілактичних оглядів, стресові ситуаці, різні хронічні захворювання, на фоні яких можуть виникнути новоутворення, тобто передпухлинні захворювання, тощо.

Профілактика раку можлива тільки на основі здорової імунної системи, якій сприяє здоровий спосіб життя, що є основою первинної профілактики раку.

Оскільки мова йде про найбільш поширені форми раку такі як, молочних залоз , легенів та бронхів, шкіри , шлунку , прямої кишки , шийки матки,.  необхідно звернути увагу на ознаки передпухлинних станів. Симптомами передпухлинних станів має насторожити:

·  молочних залоз – поява поодинокого вузла, збільшення однієї із молочних залоз в об’ємі, виділення із соска секрету різного характеру, біль в молочних залозах незалежно від менструального циклу, поява щільних дископодібних утворів без чітких контурів, наявність болючих округлої форми утворень, так званих кіст. Це може спостерігатись й у молодому віці;

·  легенів та бронхів – стискаючі болі в грудині, кровохаркання (з домішками алої крові);

·  шкіри – поява поодиноких темно-червоного кольору гладких шорсткуватих бляшок, поява на тілі плям темно-сірого кольору з шорсткуватою поверхнею, що лущиться, шкірного рогу, себорейних бородавок, папілом, пігментних невусів, хронічних запальних процесів шкіри,  трофічні виразки, рубці, норцеві ходи;

·  шлунку – дискомфорт в ділянці шлунку, зокрема болі, нудота, блювота, відрази від м’ясної їжі;

·  прямої кишки – поява поліпів, які можна виявити при обстеженні під час профоглядів, кров’янисто-слизових виділень із відхідника, прямокишкових кровотеч, тріщин відхідника, що довго не загоюються, а також поява проносів зі слизом, кров’ю, гноєм;

·  шийки матки – не регулярні місячні, рання поява місячних, ранній клімакс, спонтанні кровотечі.

Люди хворіють на різні недуги, часто не звертаючись в медичні заклади, дехто соромиться, дехто нехтує проходження профоглядів, а це призводить до небажаних наслідків. Звертаючись до читачів, наголошую, що з метою раннього виявлення клінічних ознак захворювань, своєчасного направлення на лікування важливу роль відіграє проходження профоглядів: це щорічна флюорографія, огляд в жіночій консультації, огляд в чоловічому оглядовому кабінеті та додаткові методи дослідження. Не можна нехтувати медичними профілактичними оглядами, адже своєчасність — це запорука вашого здоров’я.

Також велику роль в профілактиці відіграє здоровий спосіб життя; раціональне харчування (їжа має бути якісна з дотриманням режиму харчування, збалансована, збагачена вітамінами та мікроелементами, з низьким вмістом цукрів ,жирів, кухонної солі, уникати смажених, копчених, консервованих страв тощо); дотримання режиму праці і відпочинку; рухова активність; загартовування організму; відмова від шкідливих звичок; психогігієна взаємин між людьми; своєчасне звернення до лікаря – діюча форма профілактики онкологічних захворювань сьогодення.

 

В.І. Сімак,

завідувач хірургічною поліклінікою КДД

 

Чат-бот Гаряча лінія