45 річниця від дня заснування КП «Звягельтепло»

4 Серпня 2023, 9:24

На початку серпня 1978 року керівництвом  житлово-комунального господарства було прийнято рішення об’єднати усі місцеві котельні міста  в самостійне підприємство. Сказано-зроблено. 04 серпня 1978 року наказом начальника ЖКГ Житомирської області № 29 від 03.08.1978 за адресою Івана Франка,15А була створена «Об’єднана котельня з тепловими мережами» та начальником був назначений Довгалюк Леонід Олександрович.

 

На балансі створеного підприємства було 5 котелень (Соборності, 68, Шевченка,1, І,Франка,15а, Київська,8, Соборності,7) , які працювали на рідкому паливі – мазуті.

 

Протягом  1983 -1986 років  було приєднано ще  5 котелень:

(Київська, 44, Ніколаєва,15,Житомирська,29,Київська14 , Кн. Острозьких,58.).

 

З травня 1987 директором  назначений   Гриценко Іван Федорович.

 

За період його керівництва до  підприємства приєдналось  8 котелень  (пров. 2-й Медичний, 2,  Н.Оржевської,13-А, Потапова, 2б, Р.Шухевича, 26, В. Карпенко,63-А, Г.Сагайдачного, 89,  Вокзальна,29, Шевченка,51)

 

08 червня 1987 року підприємство було реорганізоване в підприємство «Новоград-Волинськтепломережа».

 

В липні 1991 року підприємство  стає орендним .

 

30 квітня 1992 року на підставі рішення Житомирського облвиконкома  від 22.02.1992 № 30 ОП «Новоград-Волинськтепломережа» перейшло на баланс Новоград-Волинського виконкому.

 

12 березня 1993 року  підприємство реорганізовано в організацію орендарів Новоград-Волинського підприємства теплових мереж «Новоград-Волинськтеплокомуненерго».

 

11 жовтня 1994 року  підприємство перейменовано в ОПТМ «Новоград-Волинськтеплокомуненерго».

 

Протягом 1993-1996 років  власними силами колектива підприємства котельні  міста поступово переводилися на газ.  Лише одна котельня, яка знаходилась по вул. Потапова,2б залишилась працювати на твердому паливі – вугіллі та була закрита у 2002 році.

 

16 березня 2006 року після 19 років роботи, нажаль, помирає директор підприємства – Гриценко Іван Федорович, а т.в.о. директора призначають  головного інженера Шатохіна Віктора Васильовича.

 

А вже 03 травня 2006 року  на загальних зборах  колектив   підприємства  обирає директором Тодорович Людмилу Михайлівну, під керівництвом якої розпочинається новий виток розвитку та модернізації підприємства.

 

Станом на сьогодні підприємство налічує 27 котелень, 24 з яких працює в автоматичному режимі; одна котельня перебуває в оренді.

 

01 серпня 2008 року підприємство реорганізовано шляхом приєднання до новоствореного комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго».

 

За час діяльності підприємство  10 разів отримувало звання «Гордість  міста».

 

Двічі  займало 1 місце у номінації «Краще підприємство теплоенергетики України».

 

Тричі займало 2 місце у номінації «Краще підприємство теплоенергетики України».

 

І всі ці титули цілком заслужені, адже:

 

– 72% теплових мереж, а це 33 км (із загальної протяжності 45.4 км) , замінено на сучасні з пінополіуретановою ізоляцією, що дало змогу досягнути втрат в теплових мережах до 6%;

– замінено усе насосне обладнання підприємства, встановлено частотні перетворювачі (зменшення споживання активної електричної енергії з 3 млн. кВт*год. до 1.3 млн. кВт*год. за рік), компенсувальні пристрої (зменшення реактивної електричної енергії з 200 тис. кВАр. до 100 тис. кВАр. на рік);

– встановлені сучасні установки хімводопідготовки;

– на 21 котельні встановлено сучасні котлоагрегати, на двох котельнях проводиться технічне переоснащення в цьому році (споживання газу зменшено з 11 млн. м3 до 7 млн. м3);

– усі котельні обладнано коректорами газу та приладами обліку теплової енергії;

– усі будинки міста та інші споживачі також обладнані приладами обліку теплової енергії;

– за рахунок переведення котелень в автоматичний режим підприємством досягнуто економії чисельності операторів котелень з 120 чол. до 10 чол. Крім того, на початок діяльності підприємства чисельність працівників становила 230 чол., а на теперішній час  87 чол. в міжопалювальний період і 97 чол. в опалювальний період).

– вжито організаційно-технічних заходів для забезпечення безперебійної і контрольованої роботи підприємства в цілому.

Усі досягнення стали можливими завдяки злагодженій роботі трудового колективу, який працює, як єдиний механізм. Кожен працівник робить свій вагомий і неоціненний внесок у досягнення спільного результату, а саме:

Це виробнича частина підприємства, яка підпорядкована безпосередньо головному інженеру Діхтієвському Віталію Григоровичу:

– 27 котелень підприємства на чолі з п’ятьма начальниками дільниць,

– дільниця головного енергетика,

– виробнича – вимірювальна лабораторія,

– служба газу;

– ремонтно-механічна дільниця,

– інженер з охорони праці,

– теплова інспекція,

– виробничо-технічний відділ.

Невиробнича сфера представлена:

– економічним відділом,

– бухгалтерією,

– відділом  збуту теплової енергії,

– юристом,

– інспектором з кадрів.

 

17 січня 2023 року підприємство перейменоване в комунальне підприємство Звягельської міської ради «Звягельтепло».

 

Не зважаючи на усі труднощі, з якими доводиться стикатися щодня, не зважаючи на всі складності воєнного часу підприємство працює, розвивається та з оптимізмом дивиться вперед.

Так, до початку нового опалювального сезону котельні підприємства мають бути забезпечені джерелами резервного електроживлення – генераторами.

Підприємство забезпечено новою автомобільною і спец технікою.

І головне, колектив впевнений що всі негаразди буде подолано, в Україні запанує мир і злагода.

КП “Звягельтепло”

Чат-бот Гаряча лінія