7 квітня – День здоров’я Весняна депресія: не допусти і вилікуй

7 Квітня 2017, 4:29

У цьому році Всесвітній день здоров’я, який відзначається 7 квітня  присвячений – депресіїВесна дарує кохання, надії, хорошу погоду і спів птахів. Усе це дуже радує, але на  жаль, не всіх. Адже багато хто страждає на одне з найпоширеніших захворювань весняного періоду – депресію.

Хочу навести декілька причин, які сприяють її виникненню.

1.    Нудьга. Саме так, банальна нудьга – прямий шлях до депресії.

Порада: займіться чимось цікавим. Подумайте, що може Вас захопити.

2.    Проблеми, загнані всередину. На депресію страждають люди, які не вміють розділити свої негативні емоції з оточуючими. Ви постійно стримуєте своє роздратування і гнів, боїтеся проявити себе  й посваритися з оточуючими? Ви в групі ризику.

Порада: не бійтеся бути  «поганими» й відкрито висловлювати свої почуття. Давайте вихід негативним емоціям і не накопичуйте їх в собі.

3.    Стрес. На жаль життя змушує нас інколи по – справжньому страждати. Смерть близьких, хвороби, втрата роботи – все це може викликати сильний стрес, який може привести до затяжної депресії і впоратися з нею самотужки дуже важко.

Порада: розділяйте свій біль з близькими вам людьми. Не бійтеся плакати і розповідати про своє горе.

4.    Брак позитивних емоцій. Коли Ви востаннє веселились з друзями, дивились хороше кіно, чи безтурботно гуляли вулицями? Надолужуйте це весною.

5.    Авітаміноз. Про це вже говорили багато разів. Але саме нестача вітамінів найчастіше позначається на нашому психічному  стані. Ослаблений організм не дозволяє нам радіти весні й життю.

Порада: Вживайте більше вітамінів та їжте продукти, які їх містять. Обов’язково включіть в ваш раціон продукти, які містять клітковину: кукурудза, спарта, зелені салати, броколі, вівсяна каша тощо.

Памятайте, що життя смугасте. Все буде добре, особливо навесні. Адже весна – це прекрасна пора змін і надій.
 

Інна Гуменюк,

лікар – психотерапевт міськрайТМО

 

Чат-бот Гаряча лінія