7 квітня відбулося пленарне засідання позачергової дев’ятнадцятої сесії міської ради восьмого скликання
Депутатами міської ради одноголосно підтримано рішення про внесення змін до цільової програми «Забезпечення підрозділів територіальної оборони на 2022-2023 роки» та затверджено Положення про надання одноразової грошової допомоги членам добровольчих формувань Новоград-Волинської міської територіальної громади. Зокрема, з метою посилення соціального захисту членів добровольчих формувань громади передбачено виплату разової грошової допомоги.
Адресна грошова допомога надаватиметься одноразово, в межах коштів, передбачених на ці цілі в місцевому бюджеті через управління соціального захисту населення міської ради для членів добровольчих формувань громади, які втратили джерело доходу.
Усі присутні у сесійній залі депутати затвердили рішення про внесення змін до Програми шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням. Також внесено відповідні зміни до бюджету громади за 2022 рік.
Додатково до порядку денного сесії було внесено та підтримано рішення про припинення дії угод про співпрацю з містом Рогачов Гомельської області
республіки Білорусь. Аргументація – засудження відкритої підтримки республікою Білорусь агресії росії проти України, яка супроводжується свідомим знищенням не лише військових, а й цивільних об’єктів, убивством тисяч мирних жителів.
Також міською радою одноголосно схвалені рішення про звернення до Верховної Ради України щодо необхідності прийняття проекту Закону України «Про заборону Московського патріархату на території України», а також звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради до священнослужителів та парафіян Української православної церкви (московського патріархату) на території громади.
Зокрема, у зверненні йдеться: «Православна церква московського патріархату в Україні упродовж свого існування на теренах нашої держави виступала знаряддям пропаганди «русского мира» та приниженням українського народу, досі залишається провідною інформаційною силою у війні, яку веде російська федерація проти України.
Для прикриття антидержавної діяльності структури російської православної церкви на теренах України УПЦ МП присвоїла собі назву «Українська православна церква». Внаслідок цієї умисної маніпуляції мільйони українців зазнають великої омани, оскільки переконані, що ходять до української церкви. Перебування в молитовній та євхаристійній єдності з московським патріархатом.
Прийняття рішення не поминати за Божественною літургією патріарха Кирила, не дає гарантії, що структура даної псевдо-церкви її очільника та багато «священнослужителів» не є ворожими колабораціоністами та зрадниками. Предстоятель УПЦ (МП) Митрополит Онуфрій досі не робить гучних заяв та дій щодо виходу з під юрисдикції московського патріархату, що за церковними канонами робить усіх членів цієї структури опосередкованими учасниками цього згуртування. Гинуть наші діти, тому майбутнє з росією та РПЦ – неможливе. Від нього немає також заяв щодо об’єднання з Православною церквою України яка єдина із православних церков в Україні має визнання Вселенської патріархії, отримала Томос.
Не підлягає поясненню, а тим більше виправданню, те. що центр і осередок Української православної церкви (московського патріархату) знаходиться в Москві і є складовою частиною, за статутом самої РПЦ, загальної структури російської Православної Церкви.
На сьогодні не чути благань патріарха до президента рф про припинення вогню, не чути від нього молитов за український народ, а навпаки – чути його благословення на це беззаконня та вбивство українського народу.
У сьогоднішні важкі дні ми бачимо, як об’єднуються люди, церкви різних конфесій, партії, різні об’єднання для того, щоб працювати на благо перемоги України. Тому і священнослужителі, ті, хто є прикладом для людей, проповідують любов один до одного, мають показати приклад іншим і об’єднатись в єдине ціле для спільної мети. У нас є визнана Православна Церква України, яка служить своєму народу і двері її відкриті для усіх бажаючих та є єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії серед православних церков України.
Православна Церква України керується Святим Письмом та Священним Переданням, канонами Православної церкви. Патріаршим та Синодальним Томосом, зберігає внутрішню єдність та закликає духовенство і вірних усі питання, які виникають, обговорювати та вирішувати в дусі заповіданої Господом нашим Ісусом Христом братньої любові, уникаючи розпалення ворожнечі, протистоянь та розділення, а не зомбує вірних сектантськими методами.
Зважаючи на вищевикладене, враховуючи потурання російській владі, з метою консолідації українського народу вимагаємо від священнослужителів Українських православних церков московського патріархату, розміщених на території Новоград-Волинської міської територіальної громади, вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з московського патріархату, переходячи до реальних дій.
Ми, депутати Новоград-Волинської міської ради, представляючи інтереси громади і держави Україна, не бажаємо бачити нічого московського в нашій країні. Жоден зі священнослужителів Української православної церкви (московського патріархату) на території Новоград-Волинської міської територіальної громади за 43 доби російського вторгнення в нашу країну не прийняв рішення про відмову від московського патріархату. Якщо ви бажаєте і далі служити московському патріархату, то вимагаємо через 24 години звільнити церкви, які належать українському народу.
Парафіян зазначеної церкви закликаємо не підтримувати московський патріархат. Хочеться вірити, що між вами є свідомі люди, які здатні думати своїм розумом. Знайдіть в собі мужність сказати НІ так, як це зробили багато вірних священників ще у 2018-2019 роках, а також ті, які роблять це сьогодні і ми в єдності переможемо ворога.
Старостам сіл Новоград-Волинської міської територіальної громади донести жителям своїх сіл, у яких присутні парафії УПЦ (МП), а також священнослужителям УПЦ (МП) дане звернення».