7 квітня – Всесвітній день здоров’я

7 Квітня 2022, 9:39

Проблема збереження й зміцнення здоров’я населення за всіх часів була однією із ключових у суспільстві. Здоров’я нації – це показник цивілізованості держави, що відображає рівень її соціально-економічного розвитку, головний критерій доцільності та ефективності всіх сфер діяльності людини.

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році .В преамбулі статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) говориться, що здоров’я – це не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів, а стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя.

Саме фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу; психічне – дарує спокій, рівновагу, прекрасний  настрій

Для того, щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль, адже стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% – від рівня розвитку медицини, на 20% – від стану довкілля, на 50% – від способу життя.

Наразі в Україні тенденція погіршення здоров’я населення набула загрозливого рівня, і це зумовлено не лише військовим станом, а й погіршенням екологічної ситуації, розповсюдженням здоровʼяруйнівних стереотипів поведінки, зниженням доступності до якісних медичних послуг,

Незмінною запорукою здоров’я залишається:

– раціональне харчування;

– фізична активність і загартовування;

– особиста гігієна;

– відсутність шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнокуріння);

– позитивні емоції;

– інтелектуальний розвиток;

– режим праці та відпочинку;

– самоконтроль за станом здоров’я.

Однією і невід’ємною частиною здорового способу життя є високі моральні та етичні цінності людини. Велику увагу треба приділяти формуванню свідомості особистості. Адже, якщо кожна особистість буде вести здоровий спосіб життя, то тоді все наше суспільство буде здоровим.

Пам’ятайте, що спосіб життя має найбільший вплив на стан здоров’я, а здоровий спосіб життя, в свою чергу, закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.

Кожна людина повинна прагнути оволодіти мистецтвом бути здоровим, не жаліючи на це ні часу, ні зусиль.

Ми бажаємо Вам здоров’я!

 

Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради

Чат-бот Гаряча лінія