Проведено виїзну нараду з метою вивчення проблемних питань утримання кладовищ

21 Березня 2024, 15:29

21 березня проведено виїзну нараду постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології та водних ресурсів за участі представників політичних фракцій з метою вивчення проблемних питань утримання кладовищ.

Секретар міської ради Оксана Гвозденко, депутати, начальник управління житлово-комунального господарства Олег Годун, директор КП «Звягельсервіс» Анатолій Романчук та підпорядковані управлінню працівники здійснили об’їзд 5 міських кладовищ, а саме: кладовища по вул. Василя Стуса та вул. Лугова, кладовища «Стара Дружба» та «Нова Дружба», а також єврейське кладовище.
Обслуговування кладовищ здійснює безпосередньо комунальне підприємство «Звягельсервіс». Одним з основних видів діяльності підприємства є утримання кладовищ в естетично-санітарному вигляді, здійснення поховань, їх оформлення та реєстрація, реалізація окремих видів ритуальних послуг.
Відповідно, за 2023 рік комунальним підприємством було проведено наступну роботу:
✔На усіх кладовищах громади вивезено сміття, ліквідовано стихійні сміттєзвалища, проведено зрізання кущів, чагарників, порослі, гілля, високорослих порід дерев, а також розпочато роботу по облаштуванню майданчиків для збору сміття та встановлено вказівники щодо місць розташування таких майданчиків, проводиться розчищення та підсипання міжсекторних доріжок. Робота по санітарному очищенню кладовищ триває. Також розроблено інформаційні стенди та оновлено інформаційні дошки для відвідувачів цвинтарів;
✔По вул. Василя Стуса проведено відновлення воріт, на кладовищах по вул. Лугова та «Стара Дружба» демонтували стару та встановили нову вхідну групу, також розпочинається робота по демонтажу двох наземних композицій;
✔На цвинтарі «Нова Дружба» встановлено 2 громадських вбиральні, планується демонтаж старої, що знаходиться в аварійному стані, а також ведуться підготовчі роботи по облаштуванню місць для очікування транспорту.
У 2024 році КП «Звягельсервіс» планує ввести в дію нову послугу для тих, хто не має можливості доглядати за могилами рідних, затвердити відповідний тариф на таку послугу, розпочати роботу над створенням єдиної бази поховань та продовжити благоустрій кладовищ, а саме: грейдерування міжсекторних та під’їзних доріг, проводити косіння територій, завершити облаштування майданчиків для збору сміття, видалити аварійні дерева тощо.
‼Шановні жителі громади! Незабаром розпочинаються Великодні свята та поминальні дні, тому просимо Вас привести могилки до належного стану.
⁉️Якщо у Вас є пропозиції чи зауваження щодо утримання місць поховань, просимо звертатися за телефоном: +380673150285
Чат-бот Гаряча лінія