9 листопада – День української писемності та мови

8 Листопада 2019, 17:31

Щиросердечно вітаю всіх з Днем української писемності та мови – одним з найбільш важливих свят України.

Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність.

Українська мова увібрала в себе найкращі, найвеличніші здобутки нашої нації та визнана однією із найкрасивіших і мелодійніших мов світу. Ми маємо потужний масив писемності, історії та культури, яка нараховує багато тисячоліть.

Сьогодні, як ніколи, сучасна українська писемність та мова потребують дієвої державної і широкої громадської підтримки. Конституційний і моральний обов’язок кожного з нас – берегти джерельну чистоту і веселкову красу рідної мови, сприяти розвитку вітчизняної літератури, наполегливо розвивати власний культурний рівень, сприяти широкому застосуванню української мови у всіх сферах суспільного життя.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але я впевнена, що саме без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури.

Тож бажаю вам берегти рідне слово і передавати цей безцінний дар наступним поколінням. Щастя вам, добра, миру, злагоди, натхнення, наснаги та життєвих перемог!

В.о. міського голови
Оксана Гвозденко

 

Чат-бот Гаряча лінія