9 серпня світ відзначає Міжнародний день корінних народів світу

9 Серпня 2022, 14:21

За оцінками ООН, корінні народи зараз налічують близько 370 мільйонів осіб, що проживають в більш ніж 70 країнах.

Україна також є батьківщиною корінних народів – кримських татар, караїмів та кримчаків. Всі вони мають давню героїчну та водночас трагічну історію:

За період депортації 1944 року та перші роки заслання кримськотатарський народ втратив 46,2% від своєї чисельності.

Окупація Криму в 1783 році російською імперією призвела до майже повної асиміляції караїмів (наприкінці XX століття загальна чисельність представників цього етносу не перевищувала 800 осіб).

Після окупації Криму німцями, восени 1941 року, велика частина кримчаків, що проживала на півострові була розстріляна, народ втратив до 80% від своєї загальної чисельності.

З початком тимчасової окупації Кримського півострова російською федерацією у 2014 році російська окупаційна влада проводить репресивну політику залякування, психологічного тиску, ув’язнення, безслідного викрадення кримських татар.

Після 24 лютого 2022 року репресії проти кримських татар значно посилились, від них потерпають і ті родини, які оселились у Херсонській і Запорізькій областях.

Завданням України у цій війні є захист і безпека корінних народів. І кожен, хто знаходиться сьогодні на фронті і в тилу, має пам’ятати про це.

Україна – дім кримських татар, караїмів та кримчаків.

Крим – це Україна!

 

Міністерство культури та інформаційної політики України

Чат-бот Гаряча лінія