Якоб Кепка у Звягелі

2 Вересня 2024, 10:51

1 вересня 2024 року місто Звягель стало свідком важливої події – до громади з благодійною місією завітав Якоб Кепка, канадець польського походження, ветеран та колишній військовослужбовець Корпусу морської піхоти США. Ця подорож є частиною його проекту HopeRaising Expedition, який покликаний привернути уваги до потреб людей з ампутованими кінцівками та зібрати кошти, які будуть використані на протезування українських військових, а також на навчання українських протезистів.

Якоб, який у 67 років їздить на спеціально пристосованому велосипеді з однією педаллю, сам зазнав тяжкої травми під час служби в армії, що призвела до ампутації ноги. Проте це не стало на заваді його активному способу життя. У 2023 році він проїхав 23 000 км, надихаючи інших своєю історією боротьби.

Наразі, в рамках проекту HopeRaising Expedition, Якоб здійснює унікальну подорож з Кракова до Києва. Проект проходить під почесним патронатом мера Кракова Александра Мішальського та розпочався у центрі Кракова на Ринковій площі  11 серпня 2024 року.

Якоб вже проїхав 6 польських міст та з командою відвідав українські міста: Яворів, Львів, Тернопіль, Рівне та Звягель, наступними планує відвідати Житомир, Бородянку, Бучу та Ірпінь. Велопробіг завершується 11 вересня у столиці України.

Усі бажаючі, а це люди різного віку, мали можливість долучитися до цього благодійного заходу, зустрівши Якоба біля в’їзного знаку в м.Звягель та проїхавши разом з ним на велосипедах центральними вулицями міста.

Спільний велопробіг, став символом підтримки українських ветеранів з ампутаціями та ветеранів на протезах.

Міський голова Звягеля Микола Боровець подякував Якобу за його важливу місію та зауважив, що зустріч стала символом солідарності, підтримки ветеранів і надією для тих, хто зіштовхується з труднощами через втрату кінцівок.

Якоб Кепка – яскравий приклад, як можна перетворити особисту трагедію на потужну соціальну місію, надихаючи інших на боротьбу за своє місце в житті. Його подорож – це не лише фізичний виклик, а й шлях до змін у суспільстві, де кожен має право на гідність і підтримку.

Чат-бот Гаряча лінія