Завершилася третя, фінальна сесія першої в Україні Громадської Асамблеї у Звягельській міській територіальній громаді

3 Листопада 2024, 22:23

Завершилася третя, фінальна сесія першої в Україні Громадської Асамблеї Звягельської міської територіальної громади, присвячена темі «Створення урбаністичних просторів як громадських локацій соціальної взаємодії та відновлення».

Під час проведення попередніх сесій учасики напрацювали чотири простори:

  • Парк культури та відпочинку.
  • Парк захисників України (біля будинку офіцерів).
  • Набережна річки Случ.
  • Молодіжний простір у селі Майстрова Воля.

Також дискусії охопили настуні теми:

  • Очищення води, річки Случ та заходи для покращення якості води, створення природоохоронної зони для комфортного відпочинку біля води.
  • Простори ментального здоров’я, що мають забезпечити умови для спокійного відпочинку, відновлення та спілкування.

Учасники працювали у форматі «Світове кафе». Всього було створено вісім груп, кожна з яких напрацювала по п’ять рекомендацій з благоустрою визначених просторів. Із 40 запропонованих рекомендацій щляхом голосування визначили пріоритетні. Серед головних рекомендацій, які отримали найвищі рейтинги були:

  • Парк культури та відпочинку – реконструкція центральної вхідної алеї та наявних доріжок в парку з врахуванням принципів безбар’єрності та закриття аварійного фонтану.
  • Парк захисників України – облаштування джерела “Червона калина”, створення в парку інклюзивного та безпечного простору.
  • Набережна річки Случ – розчищення природоохоронної зони річки Случ в межах території набережної, в тому числі із широким залученням мешканців громади.
  • Село Майстрова Воля – створення молодіжного багатофункціонального простору, проведення громадських слухань про облаштування просторів відпочинку.

Також учасниками Асамблеї були обрані чотири актуальні теми:

  • Система паркування – реконструкція вулиці Шевченка від кругового перехрестя до площі Лесі Українки з облаштуванням пішохідної зони.
  • Очищення води, русла річки Случ – продовження очищення русла річки від рослинності, залучення спецтехніки для очищення мулу, розшення площі очищення
  • Залучення сільської молоді до розвитку громадських просторів.
  • Простори для психологічного відновлення та ментального здоров’я.

Для прозорості процесу було створено наглядову раду, до якої увійшли авторитетні члени громади. Їхнім завданням було підтримувати неупередженість Асамблеї, слідкувати за дотриманням принципів відкритості та запобігати можливим зовнішнім впливам.

На завершення учасники провели символічну акцію, посадивши біля пам’ятника Лесі Українці ясен — дерево світової осі, як символ зв’язку поколінь і зростання нашої громади. Право на висадження дерева було надано керівниці проєкту Ради Європи Дарині Соколовій, міському голові Миколі Боровцю та учасникам Асамблеї – наймолодшому Максиму Лісовському та найдосвідченішій – Нелі Шупляк. Це дерево символізуватиме наші спільні зусилля з покращення міських просторів та вшанування історичної спадщини.

Асамблея була організована Звягельською міською радою за експертної, методологічної та фінансової підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період», дала потужний старт важливим проєктам, що трансформують Звягельську громаду. Напрацьовані рекомендації стануть дороговказом для міської влади у створенні комфортного, доступного та привабливого середовища для всіх жителів.

Більше подробиць у наступних публікаціях.

Citizens’ Assembly

Чат-бот Гаряча лінія