Неправомірне втручання в роботу газових мереж: чим це загрожує?

28 Листопада 2024, 17:17

Житомирська філія «Газмережі» закликає споживачів утриматися від самовільних дій із газорозподільною системою, оскільки це не лише протиправно, а й небезпечно.

 

Що таке «врізки» і чому це небезпечно?

«Врізками» називають несанкціоновані підключення до газових мереж, які використовують для незаконного відбору природного газу. У результаті це призводить до викривлення даних обліку газу, а порушники фактично здійснюють крадіжку. Більше того, несанкціоновані газопроводи часто виявляються негерметичними, що створює ризик витоку газу, вибухів і пожеж.

 

Як виявляють втручання у прилади обліку газу?

Ознаки несанкціонованих дій помічають під час:

  • контрольного зняття показників лічильника,
  • інвентаризації,
  • повірки лічильників.

За зовнішнім оглядом можна виявити фарбування, подряпини, або сторонні предмети на приладі обліку.

 

Відповідальність за порушення

При виявленні факту незаконного втручання представник оператора газорозподільного підприємства складає акт про дане порушення.

 

Якщо втручання було зроблене неприхованими засобами, то нарахування йде за півроку за максимальними потужностями, а якщо ж прихованими, – нарахування за два роки для населення, три роки – для юридичних осіб за максимальними потужностями.

 

Розмір компенсації визначається індивідуально, враховуючи площу житла, газоспоживаюче обладнання та кількість мешканців.

 

Що робити, якщо помітили підозрілу ситуацію?

Якщо ж споживач сам повідомив оператора ГРМ про пошкодження лічильника газу, або пошкодження пломби, при цьому несанкціонованого втручання в мережу не було, то споживач не нестиме покарань. У разі підозри, що лічильник пошкоджений, або споживач став свідком незаконних втручань в газову мережу, необхідно негайно звернутися за номером анонімної телефонної лінії 0673593807.

 

Пресслужба Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України»

Чат-бот Гаряча лінія