Лесина Плеяда: світло крізь час
25 лютого у Музеї Лесі Українки відбулася інтерактивна літературно-музична зустріч «Лесина Плеяда: світло крізь час». Ця подія стала даниною пам’яті великій українській поетесі, символу незламного духу, яка своїм словом і сьогодні надихає серця. Упродовж заходу гості мали нагоду поринути у світ Лесі Українки через театралізовані читання її листів, листів про неї, спогадів сучасників. Оживлена атмосфера модерну у музейному просторі додавала особливого шарму – свічки, ретро-фотографії видатних особистостей, які в різні роки відвідували музей, портрети Лесі – створювали відчуття мандрівки у часі.
Музичні номери доповнювали вечір: звучали романси, народні пісні, які так любила поетеса. Народний камерний хор учителів Звягельської Школи мистецтв, під керівництвом Тетяни Ніцой, виконав композицію «Горить моє серце» на слова Лесі Українки та народну пісню «Шум», а народний вокальний ансамбль «Віра» та зразковий фольклорний ансамбль «Мальва» представили унікальні зразки поліського фольклору, зібраного Лесею Українкою.
Однією з найзворушливіших частин події стало спільне читання вірша «Contra spem spero!». Цей момент єднання, коли всі голоси злилися в один потік, став справжньою кульмінацією вечора, підтверджуючи, що слово Лесі й сьогодні лунає крізь віки.
Серед гостей заходу виступали: Леся Гудзь – письменниця, лауреатку премії імені Лесі Українки, членкиня Національної спілки журналістів України, дослідниця фольклору лауреатка обласної премії імені Лесі Українки – Галина Кучинська, членкиня Національної спілки краєзнавців України, кавалерка ордена «Звягель» – Ліна Наумець, Лариса Бойко – композиторка, педагог, виконавиця у жанрі «співана поезія», лауреатка літературно-мистецької премії імені Лесі Українки , а також Руслан Кирилюк, який передав музею цінні матеріали з особистого архіву Віри Омелянівни Римської, зокрема листи та документи, що відкривають нові сторінки історії родини Косачів. З заключним словом до присутніх звернувся міський голова Микола Боровець. У своїй промові він наголосив на важливості збереження культурної спадщини та ролі Лесі Українки в національній свідомості українців. Микола Петрович також підкреслив, що у часи випробувань і боротьби український народ має черпати натхнення в її словах, адже вони стали символом незламності та віри в майбутнє.
Дякуємо всім, хто долучився до цієї події, хто допомагає зберігати і поширювати спадщину великої Українки! Разом ми творимо пам’ять і майбутнє!