Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського в краєзнавчому музеї провела захід до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

13 Квітня 2017, 5:06

Кожен рік, напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Ця пам’ятна дата встановлена за рішенням ООН на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

Саме 11 квітня 2017 року до краєзнавчого музею прийшли представники громадських організацій, а також студенти Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму на тематичну зустріч «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства», яку спільно з музеєм підготували працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського.

Переглянувши кадри кінохроніки, а також ознайомившись з літературою, що присвячена історичним подіям 30-40-х років ХХ століття, присутні ще раз мали змогу переконатись, яку антилюдську, антигуманну ідеологію ніс фашизм, німецька націонал-соціалістична партія під керівництвом Гітлера та його соратників. Відповідно до ідеології, що наголошувала на расовій чистоті німців, режим розпочав компанію утисків та геноциду, який розпочався саме зі створення цілої системи концтаборів і привів до загибелі приблизно 12 мільйонів людей, серед яких 6 мільйонів були євреї. Гітлерівська концепція Життєвого простору та її дотримання призвели до початку Другої Світової Війни, що забрала життя більш ніж 60 мільйонів людей.

Про концтабори на території Новограда-Волинського розповіла директор музею Жовтюк Олена Миколаївна. А про свого дідуся, який перебував в концтаборі на території нинішньої загальноосвітньої школи № 2, поділилась спогадами голова земляцтва етнічних німців Юрко Ірина Валентинівна.

Хто не знає своєї історії, той не має майбутнього! Закликаємо молодь пам’ятати уроки історії, не допустити відродження фашизму в Україні, протидіяти будь-якій антилюдській ідеології. На нашій планеті лунає гімн «Бухенвальдський набат», як символ пам’яті про жертви і перенесені страждання, які приніс людству гітлерівський нацизм.

 

Олена Кобрина,

провідний бібліотекар ЦМБ

 

Чат-бот Гаряча лінія