У Новограді-Волинському вшанували геніальну землячку, всесвітньо відому поетесу Лесю Українку
25 лютого 2020 року українська та світова громадськість відзначає 149-річчя з дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладача та культурного діяча Лариси Петрівни Косач, відомої як Леся Українка.
Цього дня на батьківщині всесвітньо відомої поетеси, у місті Новограді-Волинському, представники міської влади, творчої інтелігенції та молоді, поціновувачі таланту культової української письменниці, зібралися на площі Лесі Українки, аби покладанням квітів вшанувати геніальну доньку українського народу.
Затим у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулось літературно-музичне засідання «Плеяда паростків Лесиного краю». У Лесину оселю – будиночок над Случчю, де народилася сильна духом жінка, справжній борець за майбутнє своєї країни, завітали в.о. міського голови, голова організаційного комітету Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» Оксана Гвозденко, начальник відділу культури і туризму міської ради Лариса Заєць, голова спілки письменників Житомирщини, член спілки письменників України Світлана Гресь, директор Житомирського краєзнавчого музею Роман Насонов, шанувальники Лесиного слова, поети, письменники, діячі культури.
У «Лесиній світлиці» учасники тематичного заходу поринули в атмосферу, пронизану стійким духом та незламністю Великої Лесі. Для почесних гостей було представлено театральне дійство у залах музею, які розповідають про життя і творчість письменниці.
У вітальному слові в.о. міського голови Оксана Гвозденко, зокрема, підкреслила: «Леся Українка дійсно творила і ідентифікувала українську націю. Я щиро дякую кожному з присутніх на цьому заході за те, що саме ви несете Лесине слово до нашої молоді, до наших дітей. Це наше головне завдання».
Також Оксана Василівна подарувала керівникам Житомирського обласного краєзнавчого музею Роману Насонову та Новоград-Волинського літературно-меморіального музею Лесі Українки Вірі Римській по екземпляру книги «Дві долі – одна філософія життя» письменниці, скульпторки та винахідниці із м. Нетішин Хмельницької області Світлани Лелях-Бегутової.
Традиційно в цей день у стінах музею лунали поезія та пісні на слова Лесі Українки, власні творчі роботи письменників та поетів, лауреатів премії імені Лесі Українки.
Нагадаємо, що у лютому 2018 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження видатної письменниці та громадського діяча Лесі Українки 25 лютого 2021 року. Зокрема, у Постанові зазначено, що має бути передбачено проведення реконструкції літературно-меморіального музею Лесі Українки із розширенням його площі (детальніше: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2558473104480391&id=1723574121303631&__tn__=-R).
Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради