Центральна міська бібліотека провела літературно-музичний вечір
31 січня в музеї родини Косачів, під час літературно-музичного вечора «Для чого ті слова, як плаче музика», присутні віддали дань пошани Францу Шуберту. Саме в цей день весь творчий світ відзначав 220-річчя від дня народження видатного австрійського композитора.
Засновник романтичного стилю у музиці, Шуберт прожив тільки 31 рік. Він помер виснажений фізично і душевно, вимучений негараздами у житті. Ні одна з дев’яти симфоній не була виконана при житті композитора. Із шестисот пісень було надруковано близько двохсот, а з двох десятків фортепіанних сонат – лише три. І тільки через сорок років після його смерті світ нарешті зрозумів, що Франц Шуберт – одна із найвидатніших постатей в музиці.
На літературно-музичному вечорі, який організували працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського, присутні ознайомились з цікавими моментами життєвого та творчого шляху композитора. Були прочитані вірші Бориса Олійника, Шарля Бодлера, Франца Шобера, Франца Шуберта, Давіда Самойлова. Прозвучали музичні твори Шуберта у виконанні викладачів та учнів музичного відділення школи мистецтв. Активну участь у вечорі взяли члени земляцтва етнічних німців, учні ЗОШ № 7. Окрасою заходу були виступи камерного ансамблю «Classik». Під час заходу демонструвались слайди, фото, уривки з кінофільмів та музичних телепередач. Доповнювала все дійство література з книжкової виставки.
Серед присутніх були підопічні територіального центру, викладачі та учні ЗОШ № 9, ЗОШ № 6, музейні працівники, користувачі та працівники бібліотек та інших установ.
Всім присутнім прийшлось до вподоби спокійний, розмірений, душевний настрій вечора.
Олена Кобрина,
провідний бібліотека
центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського