У Києві відбулася міжнародна конференція «Забезпечення реформи децентралізації влади: можливості та інновації для розвитку місцевого самоврядування»

9 Грудня 2015, 4:44

2-3 грудня у Києві відбулася Міжнародна конференція «Забезпечення реформи децентралізації влади: можливості та інновації для розвитку місцевого самоврядування», організована спільно Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представництвом ПРООН в Україні та Регіональним центром ПРООН по Європі та країнах СНД. Участь в заході взяв міський голова Віктор Леонідович Весельський.

Мета цього заходу – підтримати ключових практиків та представників владних структур у країнах, які зараз вирішують питання децентралізації та підсилення врядування на місцях з метою посилення їхніх знань про різний досвід, а також обміну рішеннями у політиці реформування, надання послуг та забезпечення демократії на субнаціональному рівні.

Фахівці з України, Румунії, Албанії, Данії, Молдови, Сербії, Чорногорії, Македонії, Грузії, Туреччини, Боснії і Герцеговини, Білорусії поділилися відповідним досвідом, а також обмінялися думками щодо інновацій та можливостей здійснення майбутніх реформ у регіоні. Ця конференція посприяла створенню платформи Уряду України для представлення своїх нинішніх планів та досвіду проведення децентралізації міжнародній аудиторії, а також стала форумом для обміну досвідом та ідеями урядів і експертів у регіоні. Протягом конференції були розглянуті стратегічні підходи до реформи децентралізації та місцевого самоврядування, а також фіскальної децентралізації, територіальної й адміністративної реформи, міжмуніципального співробітництва для надання послуг.

В рамках шести панельних дискусій були висвітлені теми, які включають інноваційні методології участі громадян; гендерні підходи до планування та надання послуг на місцевому рівні; аутсорсинг надання послуг приватному сектору і громадянському суспільству; а також електронне управління та інновації для поліпшення якості надання послуг.

«Люди повірили у реформу, що підтверджується бажанням вже понад 6 тисяч громад об’єднатися. Головною мотивацією для них стала бюджетна децентралізація з гарантією переходу на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом, розширення повноважень, а також можливість користуватися землею на усій своїй території, а не лише в межах населених пунктів», – сказав Перший заступник Міністра В’ячеслав Негода.

Учасники мали можливість почути досвід різних країн у сфері прийняття стратегічних рішень та отриманих уроків, перейняли досвід у практиків з питань впровадження реформи децентралізації та вдосконалення надання послуг, інновацій та нових підходів, які ці країни застосовували для досягнення відчутних результатів у таких сферах як : політика та реформи місцевого самоврядування, механізм надання послуг на місцевому рівні, залучення громадян і громадянського суспільства.

Цей захід дав ПРООН змогу висвітлити свій досвід підтримки урядів у впровадженні реформи децентралізації та місцевого самоврядування, а також дав можливість іншим міжнародним партнерам допомогти у розвитку в цьому керунку.

 

Чат-бот Гаряча лінія