У Новограді-Волинському відбулося засідання медичної ради

16 Березня 2017, 6:55

15 березня 2017 року в актовій залі Новограда-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання відбулося засідання медичної ради. Модератор заходу заступник міського голови Лариса Валентинівна Шутова зазначила, що одним із пріоритетних напрямків діяльності міської влади є комплексне реформування системи охорони здоров’я, спрямоване на забезпечення якісного медичного обслуговування всіма закладами охорони здоров’я громадян нашого міста. Лариса Валентинівна представила членів президії, а саме: міського голову В.Л.Весельського, секретаря міської ради О.А.Пономаренко, першого заступника міського голови С.Ю. Колотова, заступників міського голови О.В.Гвозденко, В.А.Шалухіна, заступника міського голови – начальника фінансового управління І.К.Ящук, голову постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності І.Г.Юшманова, голову профспілки медичних працівників К.В.Шнайдера. Також у нараді прийняли участь директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Л.В.Хрущ, начальник відділу з питань охорони здоров’я міської ради Л.Р.Дутчак, начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради О.В.Богданчук, начальник управління освіти і науки міської ради Т.В.Ващук, начальник відділу кадрів Ж.О.Колесник, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради М.Я.Левицька, головні лікарі, заступники головних лікарів, завідуючі амбулаторіями КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського», головні та старші медичні сестри медичних закладів, завідуючі аптеками, директор медичного коледжу, завідуючі відділень структурних підрозділів закладів охорони здоров’я, завідуючі філій, головні міські позаштатні спеціалісти, лікарі.

Під час вступного слова Віктор Леонідович Весельський наголосив: „сьогодні має відбутися предметний діалог, але потрібно чітко усвідомити, що є певні функції держави на які ми з вами вплинути не можемо. Зокрема, що стосується цін на ліки, які встановлюються державою, теж саме, що стосується заробітної плати медичних працівників є державною функцією, міська влада може лише забезпечити своєчасне нарахування та виплату заробітної платні. А наближення надання якісних, доступних медичних послуг до міського жителя це вже залежить від нас з вами, також міська влада має забезпечувати розвиток матеріально-технічної бази, оснащення закладів первинної медико-санітарної допомоги в місті. Тому після завершення наради має бути результат в плані покращення надання медичних послуг населенню та забезпечення медичних закладів необхідним медичним обладнанням”.

Начальник відділу з питань охорони здоров’я міської ради Дутчак Любомир Романович проаналізував діяльність галузі охорони здоров’я міста у 2016 році та охарактеризував основні напрямки розвитку в 2017 році. 

Про роботу Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського» присутнім доповіла головний лікар Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського» Вошко Інна Василівна. Після її виступу до слова були запрошені завідуючі амбулаторіями Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського», які коротко розповіли про роботу амбулаторій та зупинились на першочергових потребах, що стосуються їх оснащення медичним обладнанням.

Головний лікар Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання Борис Василь Миколайович доповів про роботу Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання в 2016 році та завдання на 2017 рік. 
Про роботу міськрайонного стоматологічного медичного об’єднання в 2016 році та завдання на 2017 рік поінформувала головний лікар стоматологічного медичного об’єднання Красічкова Галина Володимирівна. 

Заступник міського голови – начальник фінансового управління міської ради Ящук Ірина Климівна наголосила, що враховуючи зміни, які внесені до бюджетного та податкового законодавства, місто забезпечує виконання основних завдань щодо наповнення міського бюджету та фінансування його видаткової частини. Протягом 2014-2016 років та І кварталу 2017 року у повному обсязі забезпечено фінансування заробітної плати з нарахуваннями, енергоносіїв та інших захищених та першочергових видатків галузі. Провівши аналіз фінансування установ галузі за останні 3 роки встановлено, що у 2014 році видатки галузі становили 49 272,5 тис. грн.. У порівнянні з 2014 роком фінансування галузі у 2017 році збільшилось на 42 489,3 тис. грн або 86,2%.

“Щорічно держава не забезпечує у повному обсязі потребу в коштах на утримання закладів „Охорони здоров’я“, крім того, змінюються підходи щодо використання коштів. Так, у 2017 році медичну субвенцію, яка передається з державного бюджету на місця, можна використовувати лише на оплату праці з нарахуваннями та інші поточні видатки. Саме тому, щорічно зростає відсоток спрямування власних доходів міського бюджету на утримання установ галузі „Охорона здоров’я“.

Станом на 01.03.2017 на галузь „Охорона здоров’я“ по загальному фонду передбачені кошти у сумі 91 761,8 тис. грн за рахунок: міського бюджету – 65 635,5 тис. грн або 71,5% видатків загального фонду (медична субвенції у сумі 46 357,9 тис. грн, власні доходи міського бюджету 19 277,6 тис. грн); районного бюджету – 19 782,0 тис. грн або 21,6% (медична субвенція у сумі 17 752,0 тис. грн, дотація з державного бюджету в сумі 1 723,9 тис. грн на відшкодування енергоносіїв, субвенція на утримання об’єктів спільного користування – 306,1 тис. грн); бюджету Городницької селищної ОТГ – 3 942,2 тис. грн або 4,3% (медична субвенція у сумі 3 477,3 тис. грн., інша субвенція у сумі 464,9 тис. грн); бюджету Чижівської сільської ОТГ – 2 402,1 тис. грн. або 2,6% (медична субвенція).

Крім того, щорічно збільшується і частка капітальних видатків, які спрямовуються на галузь з міського бюджету. У 2014 році на погашення кредиторської заборгованості, за придбане у 2013 році медичне обладнання та реконструкцію тубвідділення під тубдиспансер, з міського бюджету було спрямовано 4 260,4 тис. грн. У 2015 капітальні видатки галузі профінансовані у сумі 5 153,0 тис. грн.. У 2016 році на капітальні видатки галузі спрямовано 8 235,0 тис. грн, з них за рахунок коштів міського бюджету – 7 501,0 тис. грн або 91% (район 304 тис. грн) у 2017 році на капітальні видатки галузі у міському бюджеті передбачені кошти у сумі 4 790,0 тис. грн. 

Саме завдяки спрямуванню коштів на проведення капітальних видатків у минулому 2016 році завершено реконструкцію тубвідділення під тубдиспансер та придбано меблі та медичне обладнання для шкірвенерологічного та наркологічного диспансерів, а також медичне обладнання в міськрай ТМО, відкрито ще 2 амбулаторії сімейної медицини та оснащено всі 7 амбулаторій сімейної медицини, придбано легковий автомобіль в центр первинної медико-санітарної допомоги. Все це дає можливість не тільки наближати медичну допомогу до кожної людини, а і в цілому покращувати її надання.

Безумовно, вирішити за такий короткий термін часу з 25.10.2015 року всі проблеми галузі „Охорона здоров’я“ м. Новограда-Волинського одноосібно неможливо, саме тому необхідно всім більше долучитися до вирішення проблем галузі, адже всі наші дії будуть спрямовані для покращення надання медичної допомоги всім жителям міста, району та об’єднаних територіальних громад. Гарним прикладом такої співпраці може бути продовження будівництва хірургічного корпусу міськрай ТМО. Завдяки депутатам міської ради з міського бюджету на ці цілі у поточному році вже передбачено 3 120,0 тис. грн, а також з обласного бюджету очікуємо отримати 5 000,0 тис. грн та від 3-х депутатів Житомирської обласної міської ради – 780,0 тис. грн..

Здоров’я людини було є і залишається для кожного з нас головним, тому, ми повинні спрямувати всі зусилля на вирішення проблемних питань галузі – це записано в основному Законі нашої держави – Конституції України“, – поінформувала Ірина Климівна.

Голова постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності І.Г.Юшманов запевнив присутніх у тому, що депутати міської ради завжди підтримують та виділяють кошти з міського бюджету на галузь охорони здоров’я, свідченням чого є виділення коштів на продовження будівництва хірургічного корпусу 3 млн. 120 тис. грн.
В 2016 році на галузь охорони здоров’я було виділено 57 млн. 556 тис. грн. з міського бюджету, а у 2017 році на галузь «Охорона здоров’я» затверджено кошти в сумі 65 млн. 635 тис. грн.

Директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Хрущ Лілія Василівна, а також начальник управління освіти і науки міської ради Ващук Тетяна Володимирівна у своїх виступах наголосили про тісну співпрацю з закладами охорони здоров’я. Зокрема Лілія Василівна зазначила що департамент праці та соціального захисту населення міської ради та 10 установ соціального захисту в місті тісно співпрацюють з закладами охорони здоров’я щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту, а саме: професійної реабілітації інвалідів, соціальної реабілітації дітей–інвалідів, інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство, створення умов безперешкодного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури, забезпечення інвалідів транспортними засобами, протезно–ортопедичними виробами, іншими засобами технічної реабілітації, спеціальними засобами пересування і самообслуговування, а також з питань матеріального та соціально–побутового обслуговування інвалідів, забезпечення інвалідів, ветеранів війни та праці, учасників АТО, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС санаторно–курортним лікуванням, визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у вирішенні питань влаштування до стаціонарних закладів, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.

Одним з напрямків співпраці з закладами охорони здоров’я в місті є видача направлень на безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за медичними показниками, встановленими медико-соціальними експертизами в індивідуальних програмах реабілітації інвалідів. Так зокрема, за 2016 рік видано 987 таких направлень. Видано 55 направлень дітям-інвалідам для проходження курсу реабілітації в центрах соціальної реабілітації для дітей-інвалідів. Згідно медичних рекомендацій на підставі довідки лікувальних установ міста за формою N 070/о для забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів на обліку в департаменті праці перебуває 1096 осіб. 
101 громадянину міста встановлено статус інваліда війни на підставі довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності.

Влаштовано до інтернатних установ що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики 14 одиноких осіб міста.

Спеціалістами ДПСЗН на підставі індивідуальних програм реабілітації до Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено 1222 справи інвалідів для підтримки банку даних в актуальному стані.

За запитами Новоград–Волинської МСЕК проведено обстеження матеріально–побутових умов проживання для встановлення групи інвалідності 34 особам – мешканцям міста. Налагоджено співпрацю з територіальним центром соціального обслуговування міської ради в частині спільного відвідування одиноких громадян похилого віку, які потребують допомоги та оформлення медичних висновків для взяття на обслуговування громадян у відділення денного перебування та відділення соціальної допомоги вдома.

Окрім вище зазначеного, спеціалістами соціального захисту разом з медичними працівниками забезпечується виплата матеріальної допомоги мешканцям міста на потреби у лікуванні з міського бюджету, а саме: після проведеного обстеження, прийнято рішення щодо виплати 2016 році – 721 особі матеріальної допомоги на загальну суму – 608,4 тис. грн., для порівняння у 2015 році допомогу виплачено 249 особам на суму – 209,3 тис. грн., в 2014 році – 109 особам – 44,0 тис. грн.

За січень – лютий 2017 року виплачено матеріальної допомоги на лікування 71 особі на суму – 273,0 тис. грн.

Враховуючи зміни, які внесено до Положення про надання грошової допомоги, звертаю увагу присутніх та жителів міста, що допомога у 2017 році надається на дорого – вартісне лікування, яке потребує затрат не менше 10,0 тис., онкологічні захворювання, оперативне лікування (заміна суглобів), придбання кришталиків.

Тож підсумовуючи директор департаменту наголосила, що співпраця установ соціального захисту з медичними закладами міста носить постійний характер та надає можливість охопити соціальними послугами найменш незахищені верстви населення міста, які цього потребують. 

Варто зазначити, що на початку заходу міський голова привітав з днем народження заступника головного лікаря з охорони материнства та дитинства міськрайТМО Холевчука В.П. тож і наприкінці медичної ради очільник міста вручив Подяки міського голови за сумлінну віддану працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток медичної галузі міста та досягнуті успіхи за результатами роботи у 2016 році – лікар-дитячому неврологу поліклініки КДД Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання Дем’яненко В.М., завідуючому хірургічним відділенням поліклініки КДД Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання Сімаку В. І., старшій медичній сестрі відділення інтенсивної терапії новонароджених Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання Кричковській М. О., лікар-стоматологу Новоград-Волинського міськрайонного стоматологічного медичного об’єднання Стаднюк Т.А., лікарю загальної практики – сімейному лікарю АЗПСМ №7 Кривицькому М.Р., сестрі медичній загальної практики – сімейної медицини АЗПСМ №1 Олексієнко А.М..

Під час заключного слова заступник міського голови Шутова Л.В. зазначила, що 2016 рік був досить непростим для галузі, але поряд з тим і результативним. Лариса Валентинівна запевнила, що вона, як заступник міського голови, який курує дану галузь добре володіє ситуацією й прикладе максимум зусиль аби всі проблемні питання були вирішені, а також подякувала всім за високопрофесійну сумлінну роботу щодо надання медичної допомоги мешканцям нашого міста.

Відділ інформації та зв’язків з 
громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія