Флешмоб в «Інклюзивній школі»
21 березня – Міжнародний День людей із синдромом Дауна. Міський інклюзивно-ресурсний центр провів заняття для педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами на тему «Навчання і виховання дітей із синдромом Дауна». Учасники переглянули відео сюжет про людей із синдромом Дауна і на підтримку «сонячних» людей провели флешмоб. Щоб підтримати людей із додатковою, третьою хромосомою в 21-й парі, їхніх близьких та рідних, учасники заходу одягли жовтий одяг та взяли жовті кульки. Адже саме цей колір традиційно символізує підтримку «сонячних» людей. У народі їх називають “сонячними”, тому що вони зазвичай дуже доброзичливі, відкриті і наївні. Адже так само як люди зі звичним набором хромосом, люди з трисомією прагнуть, насамперед, прийняття та підтримки від оточуючих.
В ході заняття практичний психолог Гонік С.Ю. ознайомила присутніх з теоретичними основами синдрому Дауна. Про напрями формування та корекції мовлення у «сонячних» дітей проінформували вчителі-логопеди Левкович І.Б. та Ридецька В.М. Про особливості освітньої діяльності розповіла вчитель-дефектолог Монжиєвська О.В. Всі виступи супроводжувалися практичними вправами, які освітями зможуть використати в роботі з особливими дітьми. На завершення заняття педагогічні працівники закладів освіти Іванова О.С., Авілова Т.С. та Вініченко К.І. поділилися власним досвідом роботи з особливими учнями/вихованцями із синдромом Дауна.
Народження дітей із синдромом Дауна не залежить від способу життя батьків, стану їх здоров’я, шкідливих звичок, харчування, статку, освіти, релігійних переконань чи національності. Ніхто не може пояснити, чим обумовлена генетична аномалія. З такою аномалією у дитини уражаються не лише нервова система, а й зір, слух, тактильні відчуття та внутрішні органи.
В Україні проживає 15 тисяч людей із синдромом Дауна, із них 7 тисяч віком до 16 років. Щороку в нашій державі народжується 450 “сонячних” діток. В Новограді-Волинському проживає 6 таких дітей.