«Іван Мазепа – архітектор європейської України»

22 Березня 2019, 20:24

Гетьман України Іван Степанович Мазепа-Колединський є однією з найяскравіших і найсуперечливіших постатей української історії. Крім того, що ця постать визначна за своїм масштабом – політичний діяч, військовий, дипломат, меценат, – мало кому в українській історії випала така цікава й непроста доля… Його ім’я впродовж  майже 300 років було синонімом слова «зрадництво». Європа ж прекрасно знала цю видатну людину завдяки творам Вольтера, В. Гюго, Дж. Байрона, музичній поемі Ф. Ліста. А на батьківщині про Івана Мазепу не знали майже нічого, або продовжували вважати «Іудою». Та насправді,  корені сучасної незалежної України,  певною мірою лежать у великих ідеях Мазепи.

21 березня 2019 року з нагоди 380-річчя з дня народження видатної  особистості, в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського  представили історичний портрет «Іван Мазепа – архітектор європейської України»  для студентів Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу. Подорожуючи в часі, студенти дізнавалися про непростий шлях Мазепи до гетьманської булави, адже в народі  про цей період історії казали «від Богдана до Івана не було гетьмана», намагалися оцінити внесок Мазепи-мецената в розвиток мистецтва, науки, шкільництва, релігії  (мабуть, не дарма існує стиль мазепинське бароко!), відкрили  для себе Мазепу-митця, адже його дума «Всі покою щиро прагнуть» становить не тільки визначний літературний твір, а й дуже важливий пам’ятник української національно-політичної думки того часу.  А чи знали ви , що для Західної Європи та США ім’я Івана Мазепи – символ нещасливого кохання? І  що саме це стало сюжетом для  творів мистецтва, а в деяких країнах і  маркетинговим брендом? 

Студентам запропонували підбірку історичних книг з фондів бібліотеки, художні твори відповідної тематики, де життя і діяння гетьмана постають у реальному, правдивому світлі.

Запрошуємо усіх  бажаючих завітати до  центральної міської  бібліотеки ім. Юрія Ковальського, познайомитись з друкованими матеріалами  та дізнатись цікаві факти про видатного державотворця.

 

Чат-бот Гаряча лінія