Міський голова взяв участь у нараді щодо створення госпітальних округів та оптимізації ліжкового фонду на Житомирщині
4 січня 2017 року, на запрошення голови обласної державної адміністрації Гундича І.П. та голови обласної ради Ширми В.В., міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко, заступник міського голови Лариса Шутова, начальник відділу з питань охорони здоров’я міської ради Любомир Дутчак та головний лікар міськрай ТМО Василь Борис взяли участь у нараді щодо створення госпітальних округів та оптимізації ліжкового фонду на Житомирщині. Нарада відбулася у сесійній залі обласної ради.
За інформацією управління охорони здоров’я ОДА, в Житомирській області планується утворити 4 госпітальні округи: Житомирський, Коростенський, Бердичівський та Новоград-Волинський. Під час створення карти-схеми госпітальних округів враховано безпечність, якість, своєчасність доступу до медичної допомоги та економічна ефективність – забезпечення максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального використання бюджетних коштів.
До складу Новоград-Волинського госпітального округу увійдуть: місто Новоград-Волинський та район, Чижівська сільська та Городницька селищна об’єднані територіальні громади, Баранівський район та всі об’єднані територіальні громади, Ємільчинський район та Барашівська сільська об’єднана територіальна громада, Олевський район та всі об’єднані територіальні громади. Це близько 218 тисяч населення.
Всі напрацювання наради будуть максимально враховані в пропозиціях щодо створення госпітальних округів в Житомирській області, які необхідно подативМіністерство охорони здоров’я України до 10 січня 2017 року.
Довідково:
Одним із основних напрямів медичної реформи є необхідність функціонування госпітальних округів, порядок створення яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 932.
Відповідно до постанови КМУ центром госпітального округу визначено населений пункт (місто з населенням понад 40 тис. осіб), в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Однією із умов створення округу є зона обслуговування, що становить максимум 60 хвилин прибуття до багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування та еквівалентна радіусу зони обслуговування в 60 км.
Створення госпітальних округів забезпечить:
– гарантований своєчасний доступ населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості;
– ефективне використання бюджетних коштів, що спрямовуються на забезпечення фінансування вторинної (спеціалізованої) допомоги;
– створення умов для підготовки закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, до функціонування в умовах управлінської та фінансової автономії, надання медичної допомоги в межах договорів про медичне обслуговування населення з головним розпорядником бюджетних коштів.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради